Firme de cosmetice romanesti

by: annie
Ce parere aveti de ele? Elmiplant, Herbagen etc.

ioana_s

ioana_s

Cosmetice organice romanesti

01 Nov 2011, 15:05

pe langa elmiplant, aslavital si altele exista producatori de cosmetice organice in Romania. Unul dintre ei este OrganicShea, care produce doar cosmetice organice, naturale, handmade, de la unturi de corp si balsamuri de buze pana la aftershave pentru barbati. Au si un webstore foaret dragut: www.organicshea.ro. Sper sa va placa, eu sunt incantata de ele!

suzanne

suzanne

Aslavital - foarte bune!!!!

11 Ian 2007, 09:56

Intr-adevar produsele Aslavital sunt foarte bune. Eu folosesc crema hidratanta de fata de 3 ani si este exceptionala. Am folosit multe creme inainte, dar asta chiar hidrateaza si nu lasa urma de gras (cum lasa Nivea). Eu am tenul uscat si sensibil si mi-e foarte buna. Nu stiu de ce nu incerci Aslavital o luna si daca nu merge te intorci la Avene si... aaaa, cumparati produse cosmetice din Carrefour, sunt mult mai ieftine decat in farmacii.

adnana_ginghina

adnana_ginghina

:)

05 Mar 2006, 22:19

Cred k produsele romanesti sunt muulltt mai naturale decat cele straine.asa e?

annie

02 Mar 2006, 12:57

A propos de Ana Aslan si produsele AslaVital. Sunt exceptionale!! Vi le recomanda din toata inima.
Eu folosesc Masca Detoxifianta 2 in1 de la AslaVital si este una dintre cele mai bune pe care le-am folosit ever, daca nu char cea ma buna. Chiar daca ai pielea uscata tot o face moale si finuta si usuca si eventualele cusulete sau bubulite ce dau sa scoata nasul cateodata...
Tot de la AslaVital am o masca de par regeneratoare. La fel, excelenta! Intareste firul de la prima aplicare. Si inca un lucru bun pe care il face (pe langa ce face un balsam sau o masca de par obisnuita): parca nu ingrasa parul, ci dimpotriva, il tine curat macar inca 1 zi in plus.
Recomand AslaVital cu toata increderea.
Din pacate, pielea mea e sensibila si nu pot folosi si creme de fata sau demachiant ori tonic de la ei. Dar as folosi daca as avea un ten normal.
Asa.. sunt obligata de dau sute de mii pe produse Avene sau Bioderma care, desi excelente, sunt mult mai scumpe decat cele romanesti.

ana68

ana68

Raluk

04 Feb 2006, 19:25

Si eu sunt adepta cosmeticelor romanesti.Dupa parerea mea sunt accesibile si in plus sunt adaptate tenului femeii romanesti,dupa felul de viata al romanului,daca ma intelegi...
Vroiam sa te intreb cum e crema de la Zepter?Nu am mai auzit de asa ceva,chiar nu stiu si ma gandesc ca e destul de scumpa...Cum te simti folosind-o?Esti multumita?

raluk

raluk

Elmiplant

04 Feb 2006, 00:37

Eu folosesc numai demachiante romanesti. Fie lapte demachiant de la Elmiplant, fie lapte demachiant Doina. In rest, Gerovital chiar imi place, am cateva produse, dar eu m-am obisnuit sa imi cumpar produse din aceeasi gama si in general folosesc Swissological de la Zepter.

annie

annie

Ana Aslan

01 Feb 2006, 14:49

Gerovital am folosit si eu un lapte de corp, acum mi-am luat ceva pentru vergeturi si un tonic pentru fata de la Ana Aslan.

ana68

ana68

Annie

01 Feb 2006, 10:28

Mey,io am fost si sunt foarte multumita de produsele de la GerovitalMi se par foarte bune si,pentru tipul meu de ten mixt...au efect vizibil.
Am folosit produsele de la Elmiplant,insa mi s-au parut un picut mai slabe calitativ.
Am mai folosit,foarte mult chiar,produsele Farmec si in special laptele Doina,cu si fara laptisor de matca.Este iarasi un prosue foarte bun,de care sunt foarte multumita.
Momentan folosesc pentru demachiere lapte demachiant cu echinaceea de la Gerovital,iar ca tonic folosesc un lapte cu castravete de la Farmec...