Ceaiul negru, bautura cu efecte miraculoase

by: catri
Gandeste-te la o cana aromata si delicioasa de ceai. Respira adanc, inhaleaza aroma delicata. Nu-i asa ca deja te simti mai bine? Parca totul in jurul tau devine mai calm si mai linistit. Fie ca alegi sa bei ceai cald sau rece, proprietatile sale sunt la fel de benefice pentru sanatate. Calitatile terapeutice ale acestei licori magice au fost cunoscute de sute de ani atat in cultura asiatica cat si de doamnele elegante si rafinate de la curtea Angliei. Twinings, furnizorul oficial de ceai al Casei Regale Engleze de peste 170 de ani, a fost permanent constient de efectele benefice ale ceaiului.
De aceea, sortimentele de ceai negru Twinings nu numai ca reprezinta alegerea perfecta pentru clipele de relaxare, dar contribuie pozitiv la un regim de viata sanatos. Mai mult, studii recente publicate in jurnalele medicale arata ca ceaiul negru este un remediu natural miraculos care limiteaza efectele negative ale stresului.
Pe langa efectul relaxant si de eliberare a stresului, ceaiul negru imbunatateste arderea grasimilor, previne diabetul, intareste sistemu

ciobanuiulia

ciobanuiulia

ceai negru

17 Ian 2010, 01:21

Eu bautoare de cafea nu stiu cum dar ma simt foarte rau cand beau ceai negru. Am incercat variata cu fructe, cu rom, cu lamaie, dar are un efect foarte puternic asupra mea, sau chiar imi vine sa vars. Si normal ca nu e insotit de cafea, sau nu beau in aceea zi cafea, dar degeaba. Stiu ca si contine foarte multa tanina, si stiam ca si in cure de slabire si detoxifiere e recomandat ceaiul verde.

himalaya

himalaya

ceai negru in cura de slabire

08 Dec 2009, 21:37

Ceaiul negru chiar functioneaza in cura de slabire. Trei cani pe zi + dieta + crom ---> - 5 kg in doua saptamani

antioxidanti

antioxidanti

ceai verde ...negru

01 Sep 2009, 12:23

diferenta intre ceaiul negru si cel verde este gradul de fermentare

uite aici mai multe informatii despre ceai
http://www.e-antioxidanti.ro/ShowArticle.aspx?ID=20

e-Antioxidanti
www.e-antioxidanti.ro

nu ii cunosc calitatile

27 Aug 2009, 14:17

Nu stiam ca este un remediu atat de miraculos. Eu beau foarte mult ceai verde , pe cel negru nu l-am incercat niciodata, o sa-l incerc sa vad cum este si chiar ma voi interesa mai mult de calitatile lui.Mersi pentru aceasta recomandare!

Link-uri recomandate:designer interior onlinedesigner interior bucurestinikydecor.romobilier living preturiclassic interior design
Acest site foloseste Cookie-uri.
Folosim cookie-uri pentru a personaliza continutul si reclamele, pentru a oferi caracteristici specifice retelelor sociale si pentru a analiza traficul nostru. De asemenea, impartasim informatii despre felul in care ne utilizati site-ul, cu partenerii nostri de pe retelele sociale, de publicitate si de statistica in conformitate cu Politica de confidentialitate. Va puteti administra preferintele in Setari cookie.