Prejudecati la interviu

personzaza

Credeam ca barbatii sunt cei care fac discriminari, dar m-am inselat. Am o prietena care are bafta la interviuri numai de femei si, desi a aplicat numai pt posturi pt care e calificata, nu reuseste sa se angajeze. I se pun fel de fel de intrebari tendentioase, multe din ele neavand legatura cu slujba. Oare femeile tinere, frumoase si inteligente sunt o amenintare pentru...femei?

• person o da!

femeile sunt rele...chiar intre ele..ele spre deosebire de barbati nu suntem unite..o femeie de cele mai multe ori tin neaparat sa demonstreze femeii din fata ei ca este mai buna decat ea...
    primul interviu l-am avut mai intai cu tipul de l afirma de recrutare, iar apoi cu directoare...cu tipul a decurs ok...dar cu tipa a fost de kkt...
    ideea e ca nu stiam nci cum sa ma comport si am ales ca cel mai bine e sa fiu naturala si sa vb deschis....dar ea nu a apreciat deloc asta..ma gandesc uneori ca unor oameni le place superficialitatea
    iar cand mi-am dat seama de ce face m-am enervat si s-au cam inversat rolurile, am renuntat la naturalete si am tinut cu dintii de ceea ce vreau eu....si am obtinut....
    dar er amai placut daca ea nu complica lucrurile si sa aprecieze sinceritate...
    poat enu am dreptate...nush

30 Sep 200701:03
Recomandari

Newsletter Ele.ro

Punctul G si punctul U
  • person

"sexualitatea nu trebuie supusa standardelor"

Blog Ele.rochevron_right

• speaker_notes   test
  • speaker_notes   test
Forum Ele.rochevron_right

Cercei placati cu aur alb de 18k