Salariu foarte mic - ajunge bacsisul?

personcold_as_ice

O amica s-a angajat la o terasa, ca ospatarita. Cand mi-a spus insa ce salariu are, am ramas masca: 600 lei pe luna!!!
Patronul i-a tot zis ca de fapt salariul ala este numai asa, sa ii apara ceva pe cartea de munca si ca de fapt grosul banilor ii face din bacsisul lasat de clienti. Insa stau si ma intreb acum, daca clientul nu are chef sa lase bacsis? Se intampla de multe ori. Ce face atunci fata respectiva? Se roaga de clienti sa ii lase si ei ceva, ca altfel moare de foame??

• person @scorpion girl

imagineaza-ti ca am o facultate, un master si o postuniversitara:)..care nu imi folosesc la nimic...

28 Sep 201017:41
  • person @rosanita

esti functionar public cu 600 lei pe luna? Ce functie ai, daca nu e cu suparare? Nu ai studiile medii terminate?

20 Aug 201009:17
  • person Acum

depinde si ce incadrare in munca are fata respectiva. Daca este muncitor necalificat, statul ii da dreptul patronului sa o angajeze cu salariul minim pe economie, care este undeva pe la 600 lei.

17 Aug 201009:04
  • person mda

de acord cu tine, e un salariu de mizerie...acelasi salariu il am si eu, sunt functionar public, numai ca nu am de luat nici un bacsis...

16 Aug 201010:03
Recomandari

Newsletter Ele.ro

Glamour exotic
  • person

"cea mai frumoasa culoare din lume este cea care ti se potriveste - coco chanel"

Blog Ele.rochevron_right

• speaker_notes   test
  • speaker_notes   test
Forum Ele.rochevron_right

Cercei placati cu aur alb de 18k

89 RON   139 RON

Ofert Ele.rochevron_right
36% reducere