ce trebuie sa fac?

by: emmi20
buna ziua, am 20 de ani si ma confrunt cu o mare problema.. nu stiu ce si cum sa fac.. sunt cu un baiat de un an si jumatate, iar anul trecut am fost sunata de o femeie care zicea ca este sotia lui. M/am interesat si s/a dovedit ca fusese insurat dar acum nu mai este. Am mai aflat ca are 2 fetite una de 9 si respectiv 5 ani. El nu m/a dus niciodata acasa la el, gasind tot felul de pretexte si eu nu cunosc pe nimeni din familia lui. Pana acum o saptamana tot insistam sa ma duca la el, si mi a raspuns ca fetele lui locuiesc cu el si cand o sa ajungem acolo ce o sa le spuna. M/am tot gandit si am luat decizia sa ma despart de el dar nu a vrut, ca cica il las singur de sarbatori si a zis ca dupa sarbatori e de acord sa ne despartim. Am acceptat acest lucru caci asa nu ma lasa in pace. Eu tin enorm de mult la el, si el la mine, si tot timpul ma gandesc cat de greu o sa mi fie dupa aceea. Acum mie imi e frica sa mai intretin relatii sexuale cu el de teama sa nu ma lase insarcinata. Ce sa fac? de o saptamana il tot evit.

negrublacknegru

negrublacknegru

E viata ta!

07 Feb 2013, 16:31

Cea mai buna metoda ar fi sa te reorientezi. Sa te gandesti la viata ta si la ce vrei sa faci cu ea. La 20 de ani ai viata inainte iar un pas gresit facut acum te poate afecta toata viata... exemplu, prietenul tau! Asa ca, fi desteapta, gandeste la prioritatile tale, la faptul ca pentru numai tine tu esti persoana nr. 1. Si sa fii fericita!

wonderland

wonderland

aaaa

17 Dec 2012, 13:35

suntem in secolul 21, sunt o groaza de metode contraceptive!

inncristina

inncristina

RASPUNS

16 Dec 2012, 18:23

poate ca ar trebui sa folosesti o metoda contraceptiva.ce zici?