Comunicarea non-verbala

by: rodicutza_sadica
Ma pasioneaza foarte tare comunicarea non verbala si as vrea sa stiu diferite interpretari ale unor gesturi daca mai stiti sau ati citit pe undeva.

Uite spre exemplu daca tii mainile incurcisate la piept te aperi

septembrie

septembrie

anunt!

21 Sep 2006, 22:07

ady_michael2001 (9/21/2006 2:40:03 AM): Va rog mult, dati mai departe. Un bebelus de 10 luni foarte bolnav, internat la spitalul Emilia Irza, are nevoie urgent de transfuzii. Are o grupa rara, 01, RH negativ. Daca ai aceasta grupa sangvina si vrei sa ajuti acest sufletel, te rog sa iei legatura cu tatal copilului, Catalin Lupascu, la nr de telefon: 0723-232.147. Donand putin din sangele tau daruiesti viata unui bebelus! Te mai rog sa trimiti mesajul la cat mai multi prieteni, asa sansele copilului de a gasi donatori vor creste!

anamaria_0906

anamaria_0906

Interes maxim!

28 Feb 2006, 13:15

Ma intereseaza mult comunicarea non verbala si vreau sa o rog pe ELLA sa-mi spuna ce curs a urmat ea pe aceasta tema, poate ma pot inscrie si eu ...

pisi

pisi

Ella, m-ai impresionat

28 Feb 2006, 12:06

cu cunostintele tale in tipuri de limbaj non-verbal si cu acele teorii despre spatiu ! F bine documentate mesajele tale si explicate frumos , pe intelesul tuturor ! Unele , daca imi permiti desigur, le voi folosi si la scoala, sunt mult prea interesante ca sa le trec cu vederea ! :)
Daca mai ai chestii din astea, mai spune-ne !
Apropos de spatii, exista la nemti doua tipuri de obiceiuri atunci cand merg intr-un local ; spre exemplu, cei din nord, spre exemplu zona Hamburg, prefera sa stea la distanta de comesenii lor, pe cand in sud, spre exemplu, in Bayern (Bavaria ), exista acele bancute lungi si mese lungi, si jignesti pe cei de langa tine, daca nu te asezi cat mai aproape de ei !
Legat de japonezi, va pot spune, din povestirile iubitului meu, ca sunt oameni f respectuosi si ca nu stiu sa spuna nu ! Si atunci cand mergi in vizita de lucru (de afaceri ) sau vizitezi pe careva e frumos sa le faci cadou dulciuri ! :)
Cam atat de la mine !
Ella, inca odata felicitari ! :)

ruxxy

ruxxy

rugaminte catre ella*:)

27 Feb 2006, 18:07

ella* super tot ce ai scris,mi-a placut mult dar te rog scrie si cate ceva din limbajul vestimentatiei ,cateva randuri acolo cand ai tu timp sunt tare curioasa sa aflu cate ceva!e chiar interesanta tema asta!va doresc o saptamana cat mai placuta !bye!:)

pisi

pisi

Mai spune-ne, Ella

27 Feb 2006, 11:46

chiar mi se par interesante mesajele astea ascunse ale corpului nostru pe care le semnalizam inconstient ! :)
Apropos de mesaje ascunse , stiam ca daca o persoana cand o intrebi ceva, daca inchide pt cateva fractiuni de secunda ochii, inseamna ca se gandeste ce raspuns sa-ti dea , si e f posibil, ca raspunsul sau sa nu fie tocmai cel adevarat, adica persoana in cauza minte !
Mai stiam ca ca cei care isi freaca varful nasului, de asemenea in momentul respectiv mint !
Am mai observat ca femeile dupa ce li se intampla un eveniment major negativ in viata (divort, spre exemplu ) au tendinta de a-si taia parul !
Persoanele care sunt nelinistite se mangaie singure , spre exemplu pe fata, pt a depasi cat mai usor o situatie anume !
Astept si parerile voastre !
Rodi, tu tot timpul propui teme interesante ! Tine-o tot asa !:)
Pupici la toata lumea !:)