ce sa fac?

by: allexxinna
salut! ma numesc alexandra ,am 21 ani si am si eu o poveste asemanatoare si as vrea daca se poate sa ma ajute si pe mine cineva cu un sfat...
am o relatie de mult timp dar care se va sfarsi cat de curand pt k amandoi nu mai simtim ceva unul pt altul decat obisnuinta... in fine e o poveste mai lunga... faza e k de trei luni mi-am schimbat jobul si am intalnit un alt baiat foarte diferit de prietenul meu e exact ce mi-am dorit de la un baiat... el a fost si el intr-o relatie de trei ani cu o fata de 17 ani(el are 21 ca si mine)dar s-au despartit pt ca ea l-a inselat , dar totusi el o mai iubeste (s-au despartit de cateva zile)dar zice ca nu se va intoarce la ea...faza e k in fiecare zi aproape vine la mine sa povestim ,ma priveste direct in ochi si il simt k se pierde in ochii mei si eu la fel ,el m-a intrebat daca vreau sa ies cu el si eu am zis pe moment k nu ,desi mi-ar place f mult, ma topesc cand il vad toata ziua numai la el imi sta capul,dar lui nu i-am aratat asta de frica nu stiu sincer..imi propun sa-i arat si eu ca imi place si k nu mi indiferent dar pur si simplu cand e in fata mea ma pierd in cuvinte si nu zic nimic...nu stiu ce a fac ,ajutati-ma va rog cu un sfat..

clgg

clgg

hmm

19 Mai 2010, 20:17

..mai lasa l putin , nu e vindecat si s ar putea sa o patesti...

amorurile la servici

14 Aug 2008, 18:38

Allexxinna, tipul asta mi se pare cam neserios ! S-a despartit de cateva zile de prietena lui - pe care o iubeste - si deja te invita pe tine in oras? … hmmm ... Nu te ambala prea tare, as zice eu, asteapta pana esti sigura de sentimentele lui pentru tine. Nu uita ca sunteti colegi si in cazul in care se intoarce la prietena lui, o sa ai o atmosfera de nesuportat la job … in locul tau, m-as feri de amorurile la servici ca dracu' de tamaie.

gabriela_nastasia

gabriela_nastasia

parerea mea ...

12 Aug 2008, 09:23

Mai bine sa-ti para rau de ce ai facut, decat de ce n-ai facut.
Cred ca tu poti aprecia cel mai bine ce vrea de la tine. Tu esti cea care ii vedere fata, privirea, tu vorbesti cu el. Daca ai impresia ca si el vrea sa iasa cu tine si sa fiti impreuna, da-i bataie. Ce mai astepti? Poate daca stai prea mult sa astepti o sa aiba impresia ca esti prea retinuta, ca nu-l vrei decat pentru simple discutii...
Chiar daca ar fi sa vrea doar o razbunare pe fosta, tu tot n-ai nimic de pierdut. Esti tanara, si ai toata viata inainte! El are de pierdut, inseamna ca nu te merita! De ce sa suferi ca-l iubesti? Iubeste-l pur si simplu! Fiti impreuna, iesiti impreuna, vorbiti etc. si atunci ai sa vezi intr-adevar daca ti se potriveste. Eu zic sa nu mai stai pe ganduri si sa-i raspunzi baiatului asta, care poate chiar te iubeste. Nu ai de unde sa sti pana nu incerci.

allexxinna

allexxinna

nu stiu ce sa mai cred

05 Aug 2008, 18:40

faza e k stiu sigur ca fosta l-a inselat,sambata m-a invitat la discoteca dar nu mai putem merge k i s-a stricat masina si nu putem merge pe jos k e departe la vreo 10 km.da mi-a promis k vom merge sapt viitoare. stiu ca tine mult la mine si i-a spus asta si la o colega de servici dar nu stiu ce sa mai cred .Mie frica sa nu se foloseasca de mine si sa se razbune pe fosta!oricum o iau incet treaba asta k tre sa il cunosc mai bine si poate daca vom avea ocazia sa povestim mai multe imi va spune ce are de gand sa faca.... vom vedea... mersi de sfaturisi o sa tin cont de ele... pupici

ralu-lixy

ralu-lixy

continuare

05 Aug 2008, 10:27

...sa spuna orice numai ca sa isi atinga scopul:ca i-a inselat iubita,ca sunt bolnavi,ca s-au indragostit de tine...eu nu mai cred in barbati prea mult.majoritatea nu au scrupule.si cu prima ocazie care se va ivi,se va impaca cu ea.nu te mai gandi la el si asteapta,ca va veni si al tau.pup.

ralu-lixy

ralu-lixy

ghideaza-te dupa ratiune

05 Aug 2008, 10:23

la 21ani,baietii sunt niste copii mai mari.din experiente proprii si ale prietenilor mei iti spun.acum el sufera ca s-au despartit,iar la ei functioneaza zicala:cui pe cui se scoate.nu poti sti daca intr-adevar ea l-a inselat.barbatii sunt capabili sa

sunt mai mica dar stiu ce spun

03 Aug 2008, 17:39

sa stii ca am aproape 17 ani si am trecut prin ceva asemanator.el nu o va uita niciodata pe acea fata pentru ca baietii nu sunt ca noi fetele:plangem pana nu mai avem lacrimi,sunam prietenele sau ne razbunam si distrugem toate amintirile materiale pe care le aveam cu acel baiat.baietii tin in ei si vine un moment in care izbucnesc si spun totul si de acee cred ca ar fi bine sa nu te grabesti;nu cred ca ai vrea sa te afli intr-o situatie gen:esti cu el de 6 luni(sa spunem)si fericiti va plimbati prin oras cand brusc el o vede pe fost si comportamentul i se schimba.cel mai bun lucru pe care il poti face pentru tine dar si pentru el este sa-i oferi DOAR prietenia ta deocamdata,si atunci cand tu esti sigura ca el a trecut peste tot,puteti incerca sa fiti mai mult decat prieteni.daca tu ii propui asta si el refuza inseamna ca nu vede in tine decat un colac de salvare si mai devreme sau mai tarziu te va rani.bafta!

pusicutza07

pusicutza07

continuare :)

26 Iul 2008, 12:23

voiam a spune sa nu-i arati mai mult decat ce i-ai arata pana acum. :) iesi cu el, dar ca prieteni. gandeste-te ca intr-un fel el si-a cam pierdut increderea in el ca barbat, pt ca a fost inselat, sau poate a fost el prea posesiv si atunci ea a fugit, sau .... usnt mii de variante in fiecare situatie...si, mai exista si varianta fetei. ca intr-o relatie sunt doi, si fiecare percepe altfel ceva. incearca sa-l cunosti cat-de-cat. ai grija de tine, ca numai tu poti sa ai grija de tine, nimeni altcineva! :)

pusicutza07

pusicutza07

o vorba

26 Iul 2008, 12:17

nu te grabi, asta e sfatul meu. la vrsta ta...te aprinzi repede, te topesti repede dar...nu la fel de repede iti si trece. de unde stii tu 100% ca e ceea ce cauti la un barbat?! in plus, nu face nici un pas si nu-i arata ceea ce zici ca i-ai aratat pana acum, adica prietenie, pt ca s-ar putea ca el sa se reintoarca la cea care la-nselat si atunci....cine va fi cea ranita?! tu! nu e bine nici ce face el dar na...asta e varsta. nu sunt o babatie, implinesc 36 de ani in curand, insa pot spune ca dupa 30 de ani altfel percepi lucrurile si te simti de infinit de ori mai bine ca femeie, decat ca la 20 de ani. :) mie mi s-a spus asta de multe ori, dar n-am crezut decat cand am ajuns la anii astia. deci, nu te aventura-n relatia asta mai mult decat esti acum, in prezent. ai rabdare ca TIMPUL va arata, va spune ce e de facut! :)