coleg care nu suporta vorbitul

by: veve_riz
Am un coleg in birou care incepe sa ma calce pe nervi din ce in ce mai rau in ultima perioada. Omul are probleme cu nervii cred, ca altfel nu imi pot explica de ce nu suporta nici un sunet in birou. Am renuntat si la un radio lasat deschis asa, in surdina, am renuntat si la discutii cu alti colegi care mai veneau pe la noi in birou ocazional, insa de ceva vreme are "probleme" si cand il intreb pe celalalt coleg chestiuni legate strict de munca pe care o facem! Cum sa procedez, ca incepe sa ma lase rabdarea...

Trebuie sa discutati toti cu el

08 Apr 2011, 20:18

sa vedeti ce se intampla, nu doar tu, inteleg ca mai sunt si altii in birou, sau il deranjeaza doar cand vorbesti tu? Nu stiu ce fel de job faceti voi, dar mie imi trebuie multa concetrare la ceea ce fac, e aiurea cand e galagie in birou, imi pun casti sau pur si simplu ignor pe ceilalti, dar e destul de greu cand nu imi iese ceva si am un grup in spate care face galagie, noroc ca lumea e cu bun simt, iar cand nu e .... ii rog frumos sa se mute intr-o sala de sedinte sau in bucatarie la o sueta ...

eva31

eva31

Sa se mute

02 Apr 2011, 00:17

Daca nu suporta colectivul din acel birou, cu zgomote, muzica si discutii despre munca voastra, sa se mute singur in birou, eventual si izolat fonic.