Colegi sau prieteni?

by: 
Pana la urma este rau sa-ti faci un prieten foarte bun la munca?

Eu de exemplu am o prietena foarte buna la serviciu si e cam ciudat pentru ca daca vrem sa promovam va trebui sa ne ...intrecem oarecum una pe cealalta.

CUm se procedeaza?

beautifulmind

beautifulmind

colege sau prietene?

04 Feb 2010, 10:56

am trecut si eu prin asta.
la inceput am fost prietene. eu aveam vechime cand a venit ea, am invatat-o, am indrumat-o si cand s-a ivit promovarea.....a candidat si ea pe acelasi post, desi toata lumea a sfatuit-o sa nu o faca.
eu am trecut peste asta, am promovat, ulterior a promovat si ea...acum suntem din nou "prietene".
e clar ca nu mai am in ea aceeasi incredere, dar pentru petrecerea programului de lucru...o consider acceptabila

lulu09

lulu09

daca ti-e prietena adevarata...

09 Iul 2009, 01:46

jobul nu ar trebui amestecat cu prietenia...e bine sa ai prieteni la locul de munca, insa ar trebui sa inteleaga ca-ti doresti sa promovezi si daca se dovedeste ca esti mai buna decat ea, ar trebui sa inteleaga si sa nu fie invidioasa, desi in ziua de azi e mai greu...toti sunt cam rai in special la locul de munca unde multi isi doresc sa se afirme...cel mai bine e sa nu amesteci prietenia cu munca...daca nu exista si alte tertipuri mai egoiste si necurate de a promova...daca totul e cinstit nu vad de ce nu ati fi prietene bune si in continuare indiferent cine ar promova dintre voi doua.BAFTA!