confidia?

by: mireluta1977
Buna! stiti ceva despre serviciul acesta telefonic - confidia?

flirtez cu un coleg de servici de ceva timp; este casatorit
dar nu se intelege deloc cu partenera lui. Intre mine si el este
o atractie puternica insa nu stiu ce sa fac. O prietena zice ca a
avut o problema asemanatoare si a ajutat-o mult o discutie purtata
la un numar de tel. cu suprataxa, confidia sau asa ceva,
va spune ceva? cica nu este scump, in jur de juma de euro pe minut
si a fost surprinsa de sfaturile primite. Daca stiti ceva, va rog ajutati-ma, Multumesc. Mirela

ava774

ava774

reclama

26 Mai 2008, 10:56

Mie mi se pare o reclama mascata.

Cred ca daca sunam la numarul ala o sa ne raspunda chiar Mireluta.

bogdanangheluta

bogdanangheluta

tu esti cel mai bun analist al tau

14 Mar 2008, 11:41

asa ca ia-ti cateva zile libere si gandeste-te cu adevarat la ce vrei sa faci. nu lasa pe altii sa te influenteze.

koste

koste

mireluta,

06 Mar 2008, 16:38

Raluca are dreptate. Subscriu celor spuse de ea si adaug ca trebuie sa stai cat mai departe de astfel de relatii. Legat de "confidia" si alte asemenea, stai linistita! De tine depinde totul! Sta in puterea ta sa pui capat "flirtului" cum ii spui tu pentru ca nu poti avea incredere intr-un om care nu este integru cu sotia lui si implicit cu familia lui. Tu sau alta (daca nu erai tu, gasea alta "victima")vei fi mereu "cealalta" daca intre voi se va infiripa o "relatie". Chiar daca este asa cum spune el (ma refer la relatia cu sotia lui, nu stii cum vor decurge lucrurile. Daca se vor impaca, tot tu vei fi cea care pierde. Pe scurt: daca vrei sa-ti fie bine, fugi de astfel de relatii. De ce sa fii a doua??

raluca79

raluca79

continuare..

06 Mar 2008, 11:00

Cred ca asa stau lucrurile si in ceea ce priveste astfel de relatii.E interesant,palpitant sa traiesti duplicitar dar dupa un timp,cand are de ales,ghici pe cine va alege?Ce va alege?Daca i-ar fi fost atat de greu in actuala casnicie ar fi luat demult o decizie.N-ar fi trebuit sa apari tu in viata lui ca sa stie ce are de facut.
Imi cer scuze ca mi-am permis sa-mi dau cu parerea dar am vazut prea multe asemenea cazuri.Dar stiu si cum gandesti acum:nu e cazul meu,el nu e asa...Ei bine dc esti dispusa la o relatie extraconjugala,nepermisa,dc esti dispusa sa ramaii pe locul II fiindca locul I e adjudecat deja si fii sigura ca asa va ramane...e ok.Dar dc chiar il placi si-ti doresti mai mult eu zic sa te mai gandesti..Succes.

raluca79

raluca79

mireluta..

06 Mar 2008, 10:51

...as fi vrut sa-ti raspund la intrebare,sa te pot lamuri in legatura cu serviciul acela telefonic insa nu am detalii,nu cunosc, dar nu pot sa ma abtin si sa-ti spun ca ma frapeaza defapt ceea ce spuneai de legatura ta cu acel barbat casatorit.Cea mai patetica scuza a celor care isi insala partenerii este aceasta:sotia/sotul nu ma intelege,nu ne mai iubim demult,lucrurile nu merg bine deloc intre noi,stam impreuna de dragul copiilor,de dragul parintilor,de gura lumi si...bla bla bla..Din punctul meu de vedere e cea mai veche,patetica si neinspirata minciuna..Daca lucrurile ar sta asa cum susutin cei in cauza ar intenta divort.Cand chiar nu se mai poate convietuii cu cineva nu exista solutii de mijloc ca cele amintite mai sus,ca lucrurile merg prost intre cei 2 se prea poate odata ce unul dintre ei a ajuns sa se''consoleze''in alta parte.Dar parerea mea este ca asta e singurul lucru pe care il urmaresc defapt:sa-si ''ingroape''monotonia intr-o relatie/aventura,sa mai treaca timpul,viata,fara sa fie nevoiti sa vada,asculte,suporte aceeasi persoana alaturi in fiecare zi..Se stie ca ne plac lucrurile interzise,ne ridica adrenalina,simtim ca traim.

do_ni

do_ni

scuze

05 Mar 2008, 00:41

In ce priveste "confidia" nu exista inregistrata ca firma care presteaza astfel de servicii la noi in tara, dar daca zici ca ala este numarul de telefon, de ce nu incerci?

do_ni

do_ni

atentie

05 Mar 2008, 00:32

Prietena ta ti-a spus cumva si cum au ajutat-o cei din spatele firului?
Parerea mea este ca "neintelegerile" pe care le are colegul tau sunt doar niste pretexte. O relatie cu un barbat casatorit nu este chiar asa de simpla.