Este bine sa facem cadouri de Mos Nicolae la colegi?

by: karina_j
Obiceiul de a face daruri de Mos Nicolae este frumos. Imi place sa primesc si sa ofer daruri, mai ales in aceasta perioada cu atmosfera de sarbatoare. Dar la servici se poate interpreta. Voi cum faceti?
Va doresc sa va aduca Mosul numai bucurii si impliniri.

pisi

pisi

Depinde de cadou

06 Dec 2007, 14:20

Daca acel cadou e ceva mai mult simbolic, nu vad de ce nu le-as face colegilor de munca sau facultate, astfel de cadouri.

Spre exemplu, am cumparat pentru colegii de facultate, mosi nicolae de ciocolata, ok, nu am cumparat pt toata lumea, dar pentru cei cu care ma am bine, dar macar am cumparat ceva haios si simbolic.
La fel cum si ei ne-au daruit unora dintre noi, tot asa, ceva simbolic.

Mie mi se pare un gest frumos, care arata ca te gandesti la cel de langa tine si creaza o atmosfera mai destinsa.

Sarbatori fericite tuturor si din partea mea!

raluca79

raluca79

asa este..

06 Dec 2007, 13:22

Depinde, dc sunteti si prieteni(s-a discutat intr-un alt topic de relatiile colegi-prieteni, pro sau contra) atunci e ok sa faci cadouri dar dc sunteti in relatii strict profesionale eu ti-as recomanda sa nu ''cadorisesti'' pe nimeni.
Desigur asta ar putea fi o sansa sa deveniti mai mult decat colegi dar...se poate interpreta...E decizia ta.Pana la urma tu stii mai bine in ce relatii doresti sa fii cu colegii de serviciu.
Sarbatori Fericite!!! tuturor..