traiul la comun

persondanutzica

Este bine sa locuiesti dupa casatorie cu parintii chiar daca sunt ai tai?
In cazul meu se pare ca nu!
Am un tata ca o adevarata soacra. Se amesteca in toate treburile noastre si nu vrea sa mearga sa locuiasca la tara alaturi de mama care e nevoita sa stea acolo cu bunicul meu grav bolnav!Ce ma sfatuiti sa fac?

• person Delicatete

Spune-i ca esti stapana pe viata ta si tu esti singura responsabila de actiunile tale,dar daca va fi vreodata nevoie vei apela la sfaturile sau ajutorul lui.
    Spune-i aceste lucruri cat mai delicat cu putinta,pt a nu-l rani si a nu se simti inutil.
    Succes!

16 Iun 200709:28
  • person Fara parinti

Aveti nevoie de intimitate tu si sotul tau,aveti nevoie de un spatiu unde sa va desfasurati in voie,de aceea ar fi ideal daca ai gasi sa va mutati undeva cu chirie(fara parinti sau socri) sau chiar sa faceti un credit la banca pt a va construi sau cumpara o casa/locuinta.
    Nu-ti lasa tatal sa se amestece in problemele voastre,explica-i ca nu mai esti un copil si te poti descurca si singura.

16 Iun 200709:27
  • person Nu e bine deloc!!

Trebuie neaparat sa ai casa ta daca vrei sa stai cu partenerul (indiferent daca sunteti casatoriti sau nu). Parintii iti pot strica relatia mai mult sau mai putin voit.

In situatia ta, ai 2 optiuni: te muti tu sau se muta el. Ai grija, curand si sotul tau se va satura de comportamentul de "soacra" al tatalui tau...

01 Iun 200714:19
Recomandari

Newsletter Ele.ro

filmul Avatar sursa a depresiei
  • person

"nu va luati dupa aparente.."

Blog Ele.rochevron_right

• speaker_notes   test
  • speaker_notes   test
Forum Ele.rochevron_right

BLOC NOTES A5 96 FILE DICTANDO COPERTA

25 RON   32 RON