va rog sa-mi dat un sfat

personandana_va

am mare nevoie de un sfat. poate gresesc eu sau nu.pana la casatorie nu pot spune ca am avut o viata sexuala activa.asa au fost conditiile.ca atare nu mi-am pus problema pe care vreau sa o supun dezbaterii.dupa casatorie sotul imi pare ca nu mai manifesta atractie atat de mare fata de acest aspect motivand ca el prefera dragostea platonica.dar nu inteleg:stai cu o femeie langa tine si dormi,pur si simplu?pt. ca esti f. obosit dupa 10 luni de casatorie?acelasi lucru s-a intampla si in luna de miere si daca pt. o perioada era totul bine,acum se repeta situatia.media e de 1-max.3/sapt. la 27 de ani.eu nu am mai preluat de mult initiativa pt. ca am tot fost refuzata si ma simt aiurea.e ceva in neregula cu mine? va rog mult sa-mi raspundeti.multumesc.nu are pe altcineva, sunt sigura, e multumit de viata noastra de cuplu.probleme de genul asta nu avem.dar...

• person nimeni nu iti poate da un remediu.....

problema voastra e destul de grava iar solutia trebuie gasita de amandoi sau macar prin multe discutii sa iti poti da singura seama. eu una nu cred ca e o problema cu tine ci el are o proble ma de care tu nu stii sau poate fi si aia cu mama care ai mentionat-o tu, dar totusi eu zic ar trebui sa discutati mult in cuplu pe tema sexului ca sa iti dai seama de ce se intampla. de exemplu pote fi:
    -iti ascunde ceva care il macina iar asta nu il lasa sa te mai priveaca cu aceiasi ochi iar asta il face sa simta ca nu te merita.....
    -poate simte ca atunci cand sunteti impreuna nu te face sa te simti bine ...... si atunci crede ca e mai bine "deloc"
    -poate fi genu de barbat pt care sexul nu este punct forte (mai rar dar se poate)
    - nu se simte atras fizic de tine te iubeste dar simte pt tine doar o nevoie de ati fi alaturi de a te sprijini etc
    - are un loc de munca stresant si chiar e afundat in problemele de acolo si cand vine acasa
    - ceva din trecut nu il lasa impace o experienta sau te compara cu vro iubire pierduta.
    Lista asta ar putea merge la infinit dar insist discutati mult pe tema sexului ca poate gasesti unde e problema, iar daca nu te descurci singura atunci cand esti cu prietenii poate se aduce discutia in sensul asta si astfel afli si tu ce gandeste ma (refer la o discutie la modul general nu sa vb direct despre problema voastra ca sigur s-ar simti jenat ). eu una te inteleg si eu am fost refuzata dar problema mea a fost minora fata de ata, oricum gasestei o solutie ca s-ar putea atunci cand va interveni un copil sa ramai fara viata sexuala si chiar daca ai sa tii cu dinti de casnicie oricum inevitabil se va ajunge la un divort pt ca stresu se va acumula in timp la fel si problemele si daca nici in pat nu merge treaba ........ . sper sa rezolvi problema si sa va fie bine

21 Nov 200620:32
  • person am purtat ( a nu stiu cata oara) discutia.....

nu pot spune ca nu ma iubeste.dimpotriva. de asta pot fi sigura.treaba se remediaza pt. o perioada de timp, dupa care reapare.pun problema asta si pe seama faptului ca locuim in acelasi apartament cu mama lui si nu avem intimitate.de curand ne-am cumparat apartament si sper sa fie alta situatia.iar ideea era ca ajungeam la 3/sapt. dupa indelungi discutii. am apelat la forum in ideea de a afla un "remediu", dar nu sa ne despartim.pot spune ca am sa lupt pt. casnicia asta pana nu voi mai avea puteri, dar nu am sa cedez asa usor.il iubesc enorm de mult!stiu la fel de bine ca asta e intr-adevar o problema, dar am incredere ca se va rezolva.sper, cel putin.il iubesc!

23 Oct 200613:02
  • person pareri

Nu cred ca ceea ce se intampla este neaparat din lipsa de afectivitate sau dezinteres. Uneori, la unele persoane starea de libidou nu este frecvent "erecta" si asta nu datorita vreunei dereglari, ci pur si simplu pentru ca asa le este felul. In plus, oboseala, stresul si alte probleme zilnice il fac pe omul respectiv mai putin dornic de o partida de amor. Nu este lipsa de iubire, dar fata de o femeie unui barbat ii mai trebuie "ceva" in plus pe langa chef, ca sa poata face fata actului sexual. Poate ti se pare putin de 1-3 ori/sapt, pentru ca tu esti mai "iubareata", mai odihnita sau, pur si simplu, cu chef. Dar pentru el nu este alarmant numarul actelor sexuale, ba chiar poate fi normal. Daca in urma discutiilor pe care le-ai avut cu el nu s-a schimbat situatia inseamna ca programul si ritmul lui de viata este unul stresant si nu poate mai mult, dar nu cred ca nu te iubeste. Ori accepti viata asa cum o primesti langa el ori iei o decizie argumentata si matura din timp. Uneori, se ajunge, din cauza inadaptarii intime, chiar la divort. Asa ca, ar trebui sa astepti sa te obisnuiesti cu viata de cuplu si sa te maturizezi nitel langa el.

15 Oct 200600:26
  • person dubios

Dubioasa schimbare de atitudine. Poate are o problema de care tu nu stii, sau poate il macina ceva aparte. N-ar fi rau sa ai o discutie cu el sa vezi care este situatia.

28 Sep 200615:37
  • person Andana, probabil ca sotul tau

are un apetit sexual f scazut si din cauza aceasta faceti dragoste f rar,dar oricum e f ciudat ca o faceti atat de rar si nu cred ca tu esti de vina,cat mai degraba el!:((
    Dana are dreptate,trebuie sa te gandesti ce vrei pt viitor,si anume daca vei putea accepta situatia actuala la nesfarsit ca sa spun asa,sau vrei si altceva,ceva mai mult de la viata,in orice caz o discutie cu cartile pe masa cu sotul,dupa parerea mea,ar fi binevenita !
    Iti tin pumnii ca aceasta situatie sa se rezolve favorabil amandurora ! :)

16 Aug 200606:36
Recomandari

Newsletter Ele.ro

Pagina cu eroare
  • person

"una palabra, no dice nada...y al mismo tiempo, lo esconde todo..."

Blog Ele.rochevron_right

• speaker_notes   test
  • speaker_notes   test
Forum Ele.rochevron_right

LUMANARE ARTIFICII SET24 DIVERSE CULORI

4 RON   5 RON