M-a inselat l-am iertat

personbabytree

prietenul meu m-a inselat acum 1 an de zile cu o colega de serviciu a recunoscut si l-am iertat dupa o perioada lunga de timp. acum insa am primit un sms de la un nr necunoscut spunandu-mi ca sunt o proasta pentru ca prietenul meu nu s-a despartit de aia niciodata. i-am arat smsul si imi zice sa nu cred, ca cineva incearca sa-mi faca rau. ce-o drept nu da semne ca m-ar insela. dar sunt disperata..nu mai stiu ce sa fac??

• person Da-i papucii.

Once a cheater, always a cheater. Scrue him.

03 Apr 201120:14
  • person e posibil

ca sms-ul sa fie chiar de la ea. Daca nu esti convinsa , pune-i fata in fata pe amandoi, o sa le citesti pe fata daca mint sau nu.

08 Iul 201022:30
  • person Ti-as propune

... sa-l testezi, spunandu-i cand vine acasa : "Esti liber !" .. am crezut ca, intamplarea de acum un an a fost o mica eroare in fisier, dar se pare ca, corectarea [iertarea] ei nu a dus decat la alterarea fisierului ... iar cu timpul au aparut alte erori despre care tu nu aduci vorba si continui sa le faci, normal - fara stirea mea.

Ar trebui sa ramana putin socat, iar daca nu-ti raspunde pe un ton linistit, si/sau are o pauza in dialog, clar s-a mai intamplat ceva de care nu stii :)

Ar trebui sa iei fraul in maini si sa te decizi, pt ca mai tarziu s-ar putea sa suferi mai mult.

este o veche zicala de-a noastra : "Hotzul neprins, negustor cinstit !" .. cred ca spune multe. Think about it !

07 Iul 201002:10
  • person ....

CONSIDER CA NU AI procedat atat de bine spunandu-i de mesaj....chiar daca a mai fost ceva intre ei fii sigura ca de acum se va ascunde ca stie ca esti informata....trebuia sa taci si sa faci...dar nu e tarziu...poate nu se asteapta ca il vei urmari....mult succes....

02 Iul 200904:26
  • person ....

daca te iei dupa lume nu faci nimik...incearca sa nu apleci urechea la ce spune lumea...gandeste-te ca ar fi fost o persoana care este contra relatiei voastre...invidioasa...nicidecum ca ar mai pastra legatura...eu zic cel mai bine sa il testezi...asa am facut si eu...mi s-au spus multe...dar am vrut sa vad eu ...asa ca...urmareste-l o perioada...nu ai ce pierde... crede-ma...al meu imi spunea ca iese cu prietenii in oras si nu-l credeam sub nici o forma...si venea pe la 12-1 in casa....si intr-o zi el a venit acasa s-a schimbat si a zis ca se int cu un coleg la un suc in oras...l-am lasat pe el sa intre in baie si i-am spus ca ma duc sa iau tigari de la magazin...si am chemat un taxi...am vorbit cu taximetristul sa parcheze in asa fel incat sa nu fiu vazuta dar sa am un unghi perfect pt a-l vedea cand pleaca...a iesit din casa s-a urcat in masina si a plecat....eu din urma lui...intr`adevar...s-a intalnit cu 2 prieteni si au fost la o terasa....am stat in preajma sa vad daca nu vin si fete sa le tina companie...am pierdut atunci dupa el vreo 3 ore...dar a meritat...era exact cum imi spusese el..dar nu m-am oprit aici...verificari au mai fost...asa trebuie sa faci si tu....

02 Iul 200904:24
Recomandari

Newsletter Ele.ro

Loreley 2
  • person

"never say never"

Blog Ele.rochevron_right

• speaker_notes   test
  • speaker_notes   test
Forum Ele.rochevron_right

GHIRLANDA CARTON HAPPY BIRTHDAY 2M

9 RON   11 RON