ce sa nu alegi la un salon de infrumusetare

by: simona_const2005
buna! am fost luna trecuta la un salon de infrumusetare - pt prima data si am zis sa incerc..termocuverta. oricum am iesit pe trei carari dupa o ora de stat la peste 75 de grade...domnoisoara de acolo uitase sa mentioneze care sunt contraindicatiile tratamentului, respectiv lipsa de calciu etc...

littlecrocus

littlecrocus

uf uf uf

27 Feb 2007, 15:48

Adevarul este ca profesionalismul din saloanele de infrumusetare lasa muuult de dorit!
Nu stiu ce am putea face noi, femeile, sa schimbam putin mentalitatea oamenilor...

glamourandy

glamourandy

Saloane si coaforuri

26 Ian 2007, 17:07

Mie mi se pare super important la un salon de coafura sau remodelare corporala:

servirea - sa se poarte oamenii frumos cu mine;

igiena si sa fie toate ustensilele sterilizate;

sa fie niste oameni care sa imi poata recomanda mai multe lucruri, nu sa faca efectiv ce le spun eu sa faca - spre exemplu un stilist as prefera sa vina si cu sugestii;

sa fie profi.

daneza21

daneza21

...

25 Ian 2007, 13:31

absolut tot timpul...:)

simona_const2005

simona_const2005

dap:)

19 Ian 2007, 12:32

...."si asta ne ocupa tot timpul", nu?;)

danumiru

danumiru

frumoase si ... suferinde

18 Ian 2007, 22:41

asta s-a intamplat deoarece la saloanele de infrumusetare nu lucreaza numai persoane calificate, asa ca, nu stiu sa dea indicatii referitoare la tratament si cu atat mai putin stiu sa spuna care sunt contraindicatiile. traim in Romania, nu?

annie

annie

it happends...

18 Ian 2007, 15:54

Intr-adevar, se tot intampla faze de genul asta. Si eu am avut o cadere de calciu destul de urata dupa o ora de impachetari... Ah, si nici sa nu va ganditi la impachetari daca aveti varice.