Ciocolata- o placere suprema!

by: xmada
Atat de mult timp a fost blamata.....Si pentru ce?
Ca acum , ei , "doctorii stiintei" , sa descopere din ce in ce mai multe lucruri bune despre ea. Eu una nu ma supar!
Uneori imi ofera mai multa placere decat o partida de sex!
Afla mai multe despre originea ciocolatei, efectele ei benefice , cariera si multe alte lucruri , vizitand www.primola.ro
Chiar merita!

ankulina

ankulina

Ciocolata - pasiune interzisa

07 Iun 2006, 13:03

Ciocolata a fost inca de cand eram micuta marea mea pasiune. Desigur, toata lumea savureaza cu placere o tableta, doua de ciocolata de calitate, dar eu ma bucuram si mai tare daca puteam savura singura o ciocolata intreaga...Toate bune si frumoase, am crescut, m-am maturizat, slabiciunea pentru ciocolata a ramas insa constanta...Anul acesta , acuzand niste dureri groaznice in partea dreapta, am ajuns la doctor si verdictul a fost ferm : interventie chirurgicala - " pietre la fiere " ( in termeni populari )...Prima intrebare a doctorului : " Consumati ciocolata in mod frecvent ? " " Da. ". Acum ciocolata este pe lista data de doctor cu alimente total interzise...N-as putea spune daca de la ciocolata mi s-a tras, ipoteze stiintifice pentru formarea calculilor biliari sunt mai multe...dar stiu sigur ca pentru mine ciocolata va ramane toata viata o bucatica de pasiune interzisa...

pinky

pinky

mmm

05 Mar 2006, 11:12

ciocolata este intr-adevar placere suprema... eu una sunt dependenta de ciocolata... primola, milka, heidi stracciatella si the ultimate chocolate->snickers! nu-mi lipseste niciodata ciocolata :D

rebeca

rebeca

ciocolata,placere

04 Mar 2006, 12:52

Fapt probat:ciocolata nu face rau la ten.Se zice deasemenea ca gustul si mirosul produc in creier ascocieri cu momentele in care suntem indragostite..Personal nu pot sa mananc tot timpul,pentru ca am tot felul de pofte,mai vreau prajituri,placinte..dar nu pot spune ca imi lipseste ciocolata din casa,in momentele in care vreau sa ma rasfat..Daca uitati sa va luati pilula,puteti sa asociati momentul cu o patratica de ciocolata,si va zic eu ca nu ami uitati.Eu nu am probleme cu silueta,sunt extrem de slaba fara sa fac ceva deosebit,dar daca nu va permiteti sa consumati ciocolata mereu,e ideal sa mancati miere de albine.Este extrem de sanatoasa si imi satisface si pofta de dulce,fara sa imi dauneze in vreun fel.

ciocolata...mmmmm

12 Feb 2006, 14:08

Si eu ador ciocolata.E una din placeri mele. :) Primola si Milka ..mmm ..le prefer inainte de toate.Noroc ca nu am probleme cu greutatea ca atunci nu as mai prefera nimic :))

xelarent

xelarent

yummy

28 Nov 2005, 23:17

Nu sunt o persoana cu vicii, dar marea mea slabiciune raman specialitatile de ciocolata.
Un prieten ma intrebase ce vis mi-as dori sa devina realitate.Si i-am raspus : o fabrica de ciocolata si la fiecare 6 luni as organiza o explozitie cu exponate din ciocolata (un fel de candyland).
Poate ma mut in Elvetia...:D

emgiaela

emgiaela

Ammm miam miam!!!!

22 Nov 2005, 08:55

"primola" asta da ciocolata chiar delicioasa !! dra si kandia e bunaaaaaaaaaaaa:) ....