Laxative?

personioanatanase

Salut. Pe fondul stresului si al alimentatiei nesanatoase am dezvoltat probleme de tranzit intestinal. Constipatie, mai exact. Am inteles ca exista laxative naturiste (de medicamentele cunoscute fug). Ce parere aveti despre ele? Sunt eficiente? Au reactii adverse? Ce ati incercat?

• person Laxit

Am avut si eu probleme de tranzit. Dupa ce am incercat mai multe laxative (fara rezultate, o farmicista mi-a recomandat Laxit. E foarte bun. E din plante naturale si nu mi-a provocat dureri abdominale (spre deosebire de toate celelalte). Eu zic sa il incerci. Poate te vei simti mai bine.

10 Mai 201116:04
  • person Laxative?

Multumesc frumos pentru raspunsuri. Am trecut prin etapa ceaiurilor.
    Fibre, consum zilnic. Cred ca-i mai mult o constipatie cronica. Cum imi schimb locul, cum apar problemele.

10 Mai 201116:00
  • person fibra

daca e din cauza alimentatie, incearca metamucil fibra, daca nu iti place gustul ia pastile concentrate, o sa vezi o diferenta in cateva zile. Ceaiurile laxative sunt bune, bea cate o cana seara. Cel mai ieftin tratament ptr constipatie este un pahar de apa cu o ligurita de zahar pe stomacul mananca 2-3 fructe crude pe zi, caci au multa fibra

09 Mai 201122:56
Recomandari

Newsletter Ele.ro

poveste de copil
  • person

"Cultura"

Blog Ele.rochevron_right

• speaker_notes   test
  • speaker_notes   test
Forum Ele.rochevron_right

BLOC NOTES A5 96 FILE DICTANDO COPERTA

25 RON   32 RON