urinare cu sange

personanonnim

Am si eu o problema!Nu stiu cum sa incep exact....am sa povestesc mai detaliat ce mi s-a intamoplat!Am 19 ani si de o luna m-am apucat de box.Astazi(1,iunie 2011) ,la inceputul antrenamentului am mers la toaleta am urinat,totul era in regula.Am inceput antremanentul bazat mai mult pe alergare, sarituri de coarda si exrcitii de gimnastica!Pe timpul alergarii simteam ca imi vine sa urinez(si in plus simteam o usoara usturine in varful penisului),dar m-am abtinut.La terminarea antrenamentului am mers la toaleta ca sa urinez atunci am observat ca urinam cu sange!Nu stiu care este cauza?Ma poate ajuta cineva?A mai trecut cineva prin asa ceva?Imi este destul de frica!
Ca sa dau mai multe detalii in caz ca va pot ajuta sa imi dati un sfat in legatura cu problema mea.De box m-am apucat de o luna,intre timp am si un job de 8 ore(5 zile pe saptmana) in care majoritatea timpului il petrec in picioare.Trebuie specificat ca de cand fac box nu am avut nici un meci cu un adversar deci nu poate fi vorba despre o loviturau sau ceva de genul si nu cred ca se trage nici de la faptul ca am alergat destul de mult.Sunt obijnuit cu alergarea,in trecut am jucat pt o scurta perioada fotbal!

• person .....

Scuzati_ma ca scriu atatea mesaje,dar nu incape toot ce vreau sascriu int-un singur mesaj!Vreau sa mai specific ca lucrez schimbul 3 destul de des si din acest motvi sunt nevoi sa fac cam 2 usuri pe zi.Fac un dus dimineata cand ajung acasa,apoi dorm cam 4-5 ore,dupa care plec la antrenament(de cateva zile,mai exact de luni merg intai la acele proceduri si apoi antrenament).Apoi ajung acasa pe la ora 19.00 sau 20.00 depinde daca merg cu transporul in comun sau vine cineva sa ma duca acasa!Ajunfg acasa si iar fac un dus dupa care mai mananc si poate mai dorm 1 ora si apoi iar plec la servici,dimineata cand ajung acasa iar fac dus...si tot asa,se repeta acest program pe care l-am spus mai sus!Auzisem ca si aceste dusuri dese ar putea fi o cauza pt aceasta urinare cu sange ...oare sa fie asa?

02 Iun 201120:30
  • person ....

despre o boala cu transmitere sexuala nu cred ca poate fi vorba.....cu toate ca pare greu de crezut,la 19 ani sunt practic virgin :) O singura data am fost cu niste prieteni la o prostituata si acolo am avut parte de un oral...dar asta se intampla cam acum vreo 3-4 luni!Scurgeri nu am observat!Practic pana ieri la ora 16.30 cand am inceput antrenamentul totul era in ordine,nu aveam usturimi,nu urinasem cu sange!Imi amintesc doar ca asa episodic,cand ma abtineam foarte mult timp sa urinez(din diverse motive) doar atunci simteam usutime,dar si asta se intampla destul de rar(si cand am inceput antrenamentul si simteam acea usturime am crezut ca este o usturime din aceasta,cu toate ca urinasem cu cateva minute inainte de inceperea antrenamentului) si era mai putin suparatoare decat usturimea de ieri sau de azi(chiar daca azi s-a mai ameliorat)!

02 Iun 201120:25
  • person ....

Pe la ora 14.30 am mers si la spital ca trebuie sa fac niste proceduri la un picior deoarece am o problema in urma unei lovituri mai vechi(cam de 7 luni).Dupa terminarea procedurilor am mers iar la antrenament,dupa terminarea acestuia am mers la toaleta si am urinat aproape de culoare normala,si am avut o usoara usturime timp de cateva secunde.In timpul in care eu am fost plecat la spital si antrenament,mama a fost la medicul de familie si i-a spus de problema mea!Acesta a zis ca este o infectie la rinichi.A dat verdictul fara sa ma vada!Am ajuns acasa pe la ora 19.10 si am urinat din nou foarte putin cu aceeasi usoara usturime de cateva secunde!
    Si aceste infectii la rinichi de la ce ar putea aparea?Vreau sa spun ca nu consum apa de la robinet,beau foarte multe sucuri de cand ma stiu,in ultimul timp m-am dat pe dastea fara acid!(gen cappy,giusto natura).Trebui sa mai specific si ca in urma cu o saptamana am facut niste analize la sange si mi-au iesit bune spre foarte bune analizele!Se poate vedea infectia de la rinichi in urma unor astfel de analize de sange sau este nevoie de analize la urina?Multumesc tuturor celor care au raspuns si care vor mai raspunde la intrebarile mele!

02 Iun 201120:14
  • person .....

Nu am urinari dese cu sange!Ieri a fost prima data in viata mea cand am urinat cu sange!Aceasta urinarea cu sange a avut a avut loc ieri pe la ora 18.In timpul antrenamentului simteam o usoara usturime,la finalul antrenamentului am mers la wc sa urinez si atunci am vazut ca era cu sange,m-am speriat putin apoi m-am dus m-am spalat pe maini si m-am schimbat repede si am pleat pe jos,am mers cam 40 de minute,timp in care simteam aceeasi usturime!Am ajuns intr-un loc mai retras si am urinat din nou intr-o cantitate foarte mica si dupa urinare,putin timp,usturimea era mai intensa,insa urina se apropia de culoare ei normala,mai era doar o usoara urma de rosu(sange)!Am luat o masina si am plecat spre casa,pe drum simteam aceeasi usturime!Am ajuns acasa si am vrut sa dorm putin dar nu am putut ca la 20 de minute dupa ce am adormit simteam acceasi usturime si simteam nevoia sa merg la wc,insa urinam foarte putin!Iar seara pe la ora 10.30 am plecat la servici(sunt schimbul 3) si cu timpul simteam ca usturimea aceeasi se mai amelioreaza!Astazi de dimineata am ajuns acasa,am putut sa dorm vreo 4 ore!Usturime nu mai simt decat dupa ce urinez,insa este de scurta durata si de intensitate mai mic

02 Iun 201120:04
  • person ...

probleme cu prostata nu cred ca ai ca esti prea tanar. Cel nmai probabil ai probleme urinare, cred ca mai degraba niste pietre la rinichi. Oricum e o problema renala si daca urinezi sange trebuie sa mergi la doctor. Te ustura cand urinezi? Daca da, si mai mergi si des la baie inseamna ca ai o infectie urinara sau pietre la rinichi. Trebuie neaparat sa mergi la doctor.

02 Iun 201108:30
  • person ....

Revin cu detalii deoarece nu au mai incaput in mesajul precedent!Pe langa faptul ca am jucat si fotbal eram prezent si la toate orele de sport deci sunt sigur ca aceasta nu este cauza,dar vreau sa aud si opiniile voastere(pan acum nu mi s-a mai intamplat asa ceva)!AStazi,dupa termminarea antrenamentului a trebui sa merg pe jos circa 40 minute,timp in care simteam usturimi din cand in cand in capul penisului.Am auns intr-un loc mai retras unde am uinat.In acel moment urina mai era putin rosiataica(nu mai eera asa rosie ca dupa antrenament).Asta se intampla pe la ora 18.40 si de atunci tot am o senzatie de urinare si o usturime in capul penisului.Merg cam din 30 in 30 minute la baie si urinez foarte putin.Urin vad ca si-a recapatat culoarea,mai are o mica tenta de rosiatic!Mai trebuie specificat ca ma masturbez destul de des,o data sau de doua ori pe zi!Ma puteti ajuta cu un sfat,ceva?Stiti cam care ar fi cauza?Daca mai aveti nevoie de detalii spuneti-mi si voi mai scrie...am mare nevoie de ajutor!Va multumesc mult pentru fiecare sfat pe care il voi primi!

01 Iun 201122:08
Recomandari

Newsletter Ele.ro

• speaker_notes   test
  • speaker_notes   test
Forum Ele.rochevron_right

LUMANARE ARTIFICII SET24 DIVERSE CULORI

4 RON   5 RON

Ofert Ele.rochevron_right
20% reducere
Animale de prada
Shop Ele.rochevron_right