Anovulatie dupa contraceptive

personautumn

O prietena se confrunta cu o problema delicata. Dupa cativa ani de contraceptive si o sarcina (cand a renuntat la ele) acum vor inca un copil insa ea nu mai poate ramane insarcinata. Medicul i-ar fi spus ca e din cauza contraceptivelor folosite, ca i-au ingrosat excesiv d emult peretele uterin. Ce credeti, se poate asa ceva? sau sa mearga la alt medic?

  • person mai exista

    si solutia unei mame purtatoare, insa asta e un subiect delicat mereu...

    29 Sep 201008:59
  • person Se pare

    ca sunt mai multe cauze. Ingrosarea peretelui uterin, modificarea drastica a PH-ului secretiei vaginale si o anexita, din timpul sarcinii anterioare.

    Toate astea combinate fac aproape imposibila aparitia unei alte sarcini. Pana acum asta i-au spus. Ce e de facut?

    22 Sep 201009:00
  • person Stiu

    ca organismul uman are un potential extraordinar de recuperare si ar fi trebuit sa isi revina pana acum, dupa intreruperea anticonceptionalelor.

    poate este alta cauza, sa investigheze mai profund...

    15 Sep 201010:48
Recomandari

Newsletter Ele.ro

 
 
Buna dimineata iubire
  • person

    "dragostea se castiga, respectul se merita....."

Blog Ele.rochevron_right
 
  • speaker_notes   test
  • speaker_notes   test
Forum Ele.rochevron_right
 
GHIRLANDA CARTON HAPPY BIRTHDAY 2M

9 RON   11 RON

Ofert Ele.rochevron_right
20% reducere