Control inainte de contraceptive

persontashulina

Cat de important este controlul de specialitate inainte de a lua contraceptive? Cunosc foarte multe fete care au luat un anumit contraceptiv doar ca "mersese" bine la prietena cea mai buna. Voi cum ati procedat? Ati fost sau nu la control inainte de pilule?

• person Analize inainte de contraceptive

Eu am luat anticonceptionale numai dupa o testare a nivelului hormonilor, recomandata de doctor. Nu le luati niciodata pentru ca vi le-a recomandat o prietena sau un doctor, fara sa va faceti analize inainte. Dar sunt atatea metode de contraceptie, incat nu are rost sa ne expunem unor riscuri pe care le pot implica contraceptivele administrate incorect.

21 Nov 201011:00
  • person Mie

asta imi denota o lipsa de profesionalism crasa. Nu te joci asa usor cu hormonii, ca iti poti da peste cap intregul organism...

07 Sep 201009:00
  • person ,..

si eu am patit la fel, mi-a dat gine ce lua si ea insa la mine n-a fost ok. mi-a zis in shcimb ca pot face analizele de sange si imi recomanda dupa altele

25 Aug 201012:34
  • person cateva

prietene de-ale mele au fost la control inainte dar le-a recomandat la toate acelasi lucru, nu le-a facut o analiza amanuntita(gen sange) ci le-a spus: da, ia-le p astea, citesti pe prospect cand si cum le iei, pa. ar trebui cautat un medic care ofera analize ok, sa fie perfecte pt tine.

25 Aug 201009:36
Recomandari

Newsletter Ele.ro

bucurii si suferinte
  • person

"da sansa fiecarei zile sa fie cea mai frumoasa din viata ta"

Blog Ele.rochevron_right

• speaker_notes   test
  • speaker_notes   test
Forum Ele.rochevron_right

GHIRLANDA CARTON HAPPY BIRTHDAY 2M

9 RON   11 RON