Postinor 2

personyoana91

Buna ! As avea si eu o problema. Acum 4 zile am intretinut relatii sexuale neprotejate cu prietenul meu,nu si-a dat drumul in mine ,dar pentru orice eventualitate am luat a doua zi,dupa 10 ore ore,prima pastila de postinor2,iar apoi ,la 12 ore de la prima administrare, a doua pastila. A doua zi dimineata m-am trezit cu o sangerare care nu a incetat nici acum,e deja a treia zi. Precizez ca dupa 4 ani de la aparitia ciclului menstrual acesta inca nu vine regulat…avand intarzieri destul de mari. Ultima menstruatie am avut-o la sfarsitul lunii mai,deci nu cred ca e aceasta sangerare pe care o am acum. Ajutati-ma si pe mine va rog…de ce a inceput sangerarea a doua zi daca pe prospect scrie ca in mod normal tre sa apara dupa 2-3 zile…si cat ar trebui sa tina in mod normal ?

• person Ce s-a

mai intamplat? A revenit totul la normal?

05 Iul 201009:20
  • person METODELE ARTIFICIALE DE CONTRACEPÅ¢IE NU TREBUIE FO

EFECTUL AVORTIV AL MULTOR METODE ARTIFICIALE DE CONTRACEPÅ¢IE

CONSECINŢE NOCIVE GRAVE ASUPRA SĂNĂTĂŢII PROVOCATE DE METODELE ARTIFICIALE DE CONTRACEPŢIE DESPRE CARE ÎN MOD OBIŞNUIT NU SE VORBEŞTE DATORITĂ INTERESELOR FINANCIARE IMENSE ALE PRODUCĂTORILOR ACESTORA

SITE-URI CARE CONŢIN ARTICOLE ŞI CĂRŢI MEDICALE DESPRE AVORTIVITATEA ŞI DESPRE NOCIVITATEA GRAVĂ A METODELOR ARTIFICIALE DE CONTRACEPŢIE

FILME DOCUMENTARE

METODELE NATURALE DE PLANIFICARE FAMILIALĂ (BAZATE PE MODALITĂŢI DE IDENTIFICARE A PERIOADELOR FERTILĂ ŞI NEFERTILĂ ŞI PE ABSTINENŢA ÎN PERIOADA FERTILĂ A CICLULUI) - ALTERNATIVE SĂNĂTOASE ŞI MORALE (ÎN ANUMITE CONDIŢII) LA METODELE ARTIFICIALE DE CONTRACEPŢIE

În primul rând recomand blogurile următoare:
    http://www.augustincezar.blogspot.com/
    Acest blog conţine: Argumente din ştiinţă şi religie că omul este om din momentul concepţiei. Legea prin care se acordă indemnizaţie atât pentru mamele salariate, cât şi pentr

24 Iun 201013:46
  • person .

Nu-mi mai trebuie asa ceva cat oi trai ... sper sa fie bine ca stau intr-un stres continuu ...

17 Iun 201013:34
  • person .

Din punct de vedere sexual relatia nu a inceput demult si de aceea nu am apelat inca la anticonceptionale...

17 Iun 201012:28
  • person Eu

nu o sa reusesc niciodata sa inteleg de ce in cazul unei relatii stabile si a unui ciclu neregulat nu se apeleaza la pilula contraceptiva, in loc sa stresezi inutil organismul cu toxinele continute de contraceptia de urgenta...

17 Iun 201010:53
  • person ...

in loc sa astepti raspunsurile noastre, mai bine mergi la ginecolog, o sa te lamureasca sigur.

17 Iun 201009:47
  • person ...

E deja a patra zi in care sangerarea persista... :(

17 Iun 201009:04
  • person ...

se pare sa fie ceva normal...depinde cat persista

16 Iun 201022:55
  • person iti spun intocmai ce scrie pe prospect

Ce efecte secundare apar după folosirea Postinor-ului?

Cel mai des apar greţurile sau voma. De asemenea, în zilele următoare după folosirea pastilelor Postinor pot apare sîngerări între 2 menstruaţii (menstruaţia care a precedat utilizarea contracepţiei de urgenţă şi cea care va urma).

În cazuri rare sînt semnalate dureri de cap, ameţeli, stări de oboseală, slăbiciuni, sîni tensionaţi. De regulă, aceste efecte neplăcute vor dispare pe parcursul a 24 de ore.

16 Iun 201022:54
Recomandari

Newsletter Ele.ro

Liniste si intuneric
  • person

"nu mi-a ramas decat cuvantul..."

Blog Ele.rochevron_right

• speaker_notes   test
  • speaker_notes   test
Forum Ele.rochevron_right

BLOC NOTES A5 96 FILE DICTANDO COPERTA

25 RON   32 RON