Copil racit

by: elizadaneta
Buna fetele. Cam liniste pe aici :) In perioada asta racesc mai toti copilasii. Ce facem? Eu am descoperit gama Bebicina si imi place mult. Folosesc Respiro Libero si Apa de mare cu Propolis. Voi?

fbvstanciu2002_Stanciu_Vio

fbvstanciu2002_Stanciu_Vio

Cresterea imunitatii

24 Mai 2017, 21:30

Compozitie unica ce completeaza necesarul de vitamine si minerale pentru cresterea sanatoasa a copilului.

http://www.naturamag.ro/suplimente-nutritive/multi-vitamin-mineral-237ml-secom.html

mirela

mirela

Remediu

14 Ian 2014, 15:29

Hello dragelor! Fetita mea era foarte bolnavicioasa inainte sa descoperim Vitalact Immunity Junior de la Ropharma. Este facut din ingrediente naturale, cu multe vitamine si minerale si ajuta la intaritatea sistemului imunitar. Eu il cumpar mereu de pe siteul www.ropharma-healthcare.ro.

lilly_buterfly

lilly_buterfly

a fost o perioada destul de lunga

23 Mar 2012, 12:41

de frig, insa eu am reusit sa nu ma pricopsesc cu vreo raceala, am mancat foarte multe fructe, am luat vitamina C, la cei mici este mai mult probabil sa raceasca, am auzit ca in majoritatea cazurilor se intampla sa ia de la alti copilasi de la gradinita/scoala.

simo_blaga

simo_blaga

la raceala cu tuse

23 Mar 2012, 11:52

am trecut si noi iarna asta prin vreo 2 episoade de raceala...dar la Luca a fost mai grava tusea... noi ne-am tratat cu ceaiuri din plante, cu toate fructele si legumele cu vitamina C pe care a vrut sa le manance si cu fluimucil sirop pentru tuse - foarte eficient.

elizadaneta

elizadaneta

tot eu

06 Dec 2011, 15:27

Sa iti traiasca baietelul :) am auzit ca pentru respiratie sunt buni niste plasturi cu eucalipt si menta- nu am retinut cum se numeau...este foarte bine ca ii dai picaturi de nas apa salina, si noi am folosit spray cu apa de mare.
este importatn acum sa avem grija de ei si sa ii imbracam bine, vrem sa se faca bine micutii nostri, nu?

si inca o intrebare de cate ori pe zi ii pui apa de mare ?

oil of oregano

02 Dec 2011, 21:44

Baietelul meu de 2 ani a racit de cateva ori incepand din septembrie , nu a facut febra doar nasul infundat si rosu in gat, l-am tratat acasa cu apa salina picaturi ptr nas , vitamine si i-am dat si 2 picaturi de oil of oregano pentru vreo 5 zile, cred ca ia ajutat caci nu am ajuns la doctor cu el. Ca sa respire mai bine l-am uns pe piept cu o crema mentolata de la Viks. Cam atat deocamdata, ii spal bine manutele dup ace vine de afara sau merge la gym/loc de joaca.