cum mi-am vindecat copilul de astm?

by: 
Doi ani de zile copilul meu a tusit dimineata si avea nasul permanent infundat. Eram ingrozita. Am fost la Buc, la un medic f bun, care i-a dat un vaccin pe care l-am facut periodic, vreo 6 luni. Vindecarea n-a fost totusi totala. Am intrerupt, din comoditate, recunosc si intre timp am aflat ca daca dormi cu copilul si ai o stare de spirit negativa, esti stresat sau bolnav, ii transmiti tot raul copilului tau, rau care se manifesta sub diferite boli sau alergii. Am renuntat sa mai dorm cu el de vreo cateva luni si i-am dat si saramura facuta cu cimbru( citisem undeva ca cimbrul e bun pentru astm) si vreau sa va spun ca sunt o mama fericita. Copilul meu nu mai tuseste deloc, nu-i mai curge nasul desi suntem in plina iarna iar mie gandul la frig si la raceala continua pe care o avea ma ingrozea. Pare incredibil si va asigur ca totul este adevarat. Din fericire pentru copilul meu si pentru familia mea, chinuita de atat amar de timp. Incercati, nu aveti nimic de pierdut si sa va dea Dumnezeu sanatate! O sa-mi multumiti!

nikita37

nikita37

Sigur a avut astm? Sau doar o alergie?

12 Mar 2007, 11:14

Al meu facea chestii din astea de la polipi. Si s-a agravat dupa ce ne-am mutat in apartamentul pe care l-am cumparat. Am fost la IOMC la dr. Cernatescu (recomandat de mai multi medici)si ne-a spus ca inca nu are astm, dar e posibil sa faca. Si am facut tratament cu Singulaire un an. S-a ameliorat, dar tot mai tusea. Pana cand ne-am pus termopane si am gasit o frumusete de mucegai intre zidarie si tamplaria din lemn. Blocul nu era vechi, din 1987, si n-am avut pic de umezeala in casa, nici mecegai. Si de atunci n-a mai tusit. Dar in scurt timp facea astm daca ramaneam cu vechea tamplarie.

sa ne spui si noua

12 Apr 2006, 18:16

cum faci saramura asta din cimbru. La mine nu e cazul, dar am o prietena al carei copil are astm. Multumesc.