CUM SA-TI FACI "REPARATIE CAPITALA"-PARTEA 1

by: gillianne
A venit primavara!..si odata cu ea si eu...pe forumul acesta.Nu mai sunt tanara..ca multe dintre voi, iar daca la tinerete nu prea m-a preocupat cu arat..avand destule atuuri, acum(cu toate ca arat bine si nu se vede ca timpul a trecut peste mine)..am decis , hotarata fiind..sa intru in reparatie capitala.Postez acest mesaj ptr acelea dintre voi care vor sa-mi urmeze exemplul in totalitate sau partial.
Deci:Fiind de formatie terapeut(mai exact fiti-aromoterapeut) nu numai ca am la indemana cunostiinte in domeniul remediilor naturiste, dar am si o bogata colectie de formule, retete si leacuri ce m-ar putea ajuta oricand sa-mi mentin starea de sanatate si frumusete..insa, sincer vorbind...ati vazut cizmar cu pantofi si croitor cu haine?In concluzie, ma bantuie de cativa ani o lene teribila.Totusi, anul asta vreau sa ma marit(a treia oara) dupa o pauza de 4 ani si am hotarat sa arat ca scoasa din cutie, atat exterior cat si interior.
Dupa cum multe stiti, interiorul trebuie sa se imbine placut cu exteriorul, iar starea sufleteasca reflecta pe cea fizica.

1)-In primul rand mi-am pus ordine in viata, in suflet si in ganduri..si pot spune ca am reusit.Gandesc pozitiv-atragand astfel energiile si intamplarile pozitive in viata mea.Am o parere buna despre mine, chiar ma plac si ma iubesc, ptr ca placandu-te pe tine si iubindu-te mai intai pe tine,,ii poti iubi pe cei din jurul tau si poti atrage la randul tau..iubirea lor. Retineti ca armonia dintre trup, spirit si minte este secretul unei vieti implinite.In filozofia taoista se spune ca omul trebuie sa atinga pe parcursul unei vieti trei deziderate: implinire materiala, implinire personala(launtrica) si implinire sexuala.Nu stiu cati dintre noi reusesc sa le atinga pe toate, iar cei putini care reusesc..se numesc oameni fericiti.

2)-Am inceput o cura de DEZINTOXICARE, aceasta constand in utilizarea unei tincturi ce poarta numele de DOTIXIFIANT si este produsa de Dacia Plant, pretul ei fiind variabil(eu am dat 50.000 lei) Am ales acest produs ptr ca este comod de folosit, contine multe plante cu efect detoxifiant, in plus , are doua calitati suplimentare:a)-te ajuta in curele de slabire, eliminand apa din organism si dizolvand tesuturile adipoase si 2)-iti inhiba pofta de a mai fuma, iti creeaza oroare de tigari(la mine a inceput deja de la prima utilizare).Iata deci ca folosind un preparat natural, pe baza de plante beneficiez de 3 avantaje.Nu voi folosi in exces acest produs, ci cel mult 10 zile.

Nu s-a postat nici o replica.