CUM SA-TI FACI "REPARATIE CAPITALA"-PARTEA 2

by: gillianne
3)-Am hotarat sa ma las de FUMAT.Ca atare, mi-am conceput un plan de atac.In primul rand mi-am dat o comanda creierului, repetand cu voce tare inca din ziua in care am hotarat acest lucru(adica ieri)..urmatoarele" Incepand din acest moment, dau comanda creierului meu sa nu mai am tendinta de a fuma, decat din ora in ora".Si normal ca a functionat.Cu ochii pe ceas, imi aprindeam tigara din ora in ora, gandind ca si tinctura detoxifianta isi va face treaba.Urmatoarea faza a constat in prepararea in casa a unei tincturi , avand la baza o combinatie de plante, care initial constituie formula unor produse pe baza hidroalcoolica(tinctura) si care au doua utilizari:-dezobisnuirea de tutun si protectia organismului de simptomele de sevraj...pe perioada tratamentului.Poate cu o alta ocazie si la cererea cuiva, voi publica si aceste retete.Cat tincturile mele vor sta la macerat, voi fuma din ora in ora..adica vreo 8 zile,si totusi trebuie sa recunosc ca este o performanta sa fumez 20 de tigari pe zi, in loc de 40 cat fumam pana acum.In momentul in care voi incepe tratamentul cu tincturi, deja detoxifierea va incepe, iar terenul va fi pregatit.Din acel moment voi incepe un alt excercitiu dat subconstientului meu, precum si un exercitiu de presopunctura exercitat la nivelul lobului urechii.

4)-Am inceput de astazi si tratamentul de slabire(nu mult, vreo 12 kg puse in timpul acestei primaveri).Vreau sa va spun ca eu nu mananc de vreo 2 ani, paine alba.Consum numai paine de secara, care are rolul de a contribui la o buna circulatie sangvina, dand elasticitate arterelor, preintampinand depunerea de colesterol , aerisind epiderma si inlaturand astfel pericolul depunerii de grasimi in zonele cu predispozitie.Tratamentul meu de slabire consta in:
A)-Tinctura detoxifianta aratata in prima parte.
B)-Un regim disociat avand urmatoarea formula-ziua 1-numai carne de pui si manzat, fiarta si gratar.ziua2-numai legume.ziua3-numai lactate. ziua 4-numai fructe.Mesele se servesc din 2 in 2 ore, fara paine sau alte alimente, si beau 2 litri de apa plata, eu magnetizand aceasta prin prin tinerea ei intr-o cana magnetica, ceea ce face sa ma ajute, atat in detoxifierea organismului, in incercarea de a ma dezobisnui de fumat, cat si in recapatarea siluetei avuta pana nu de mult(59kg)
C)-Extern, utilizez doua tipuri de unguente, pentru masarea zonelor adipoase.Pentru abdomen folosesc SUPLIFORM de la Hofigal, iar pentru coapse GEL ANTICELULITIC cu extract de cafeina, castan si iedera

Nu s-a postat nici o replica.