Babele

personpisi

Voi mai tineti , nici nu stiu cum sa-i spun, traditie cred ca-i cuvantul potrivit , aceasta traditie ?
Eu , spre exemplu, mi-am ales anul acesta baba pe 2 !

• person nascuta pe 24?

Daca esti nascuta pe 24, aduni cifrele datei de nastere, deci teoretic baba ta este pe 6 Martie...

02 Mar 200911:44
  • person buna Simina,

poti sa-ti alegi baba indiferent daca esti nascuta in martie sau nu. data limita e 9 martie, deci din 1-9 . succes

28 Feb 200810:09
  • person buna,

si eu mi-am ales baba tot pe 6...sper sa fi evreme faină... :)

28 Feb 200810:08
  • person si pe 24?

daca e pe 24 tot baba e?:)) nu ma pricep...sau numai cine e nascut in zilele 1-9 martie?

27 Feb 200814:11
  • person dupa data nasterii

Stiam ca babele nu se aleg ci depinde de ziua de nastere.Dar unii nu respecta acest lucru si isi aleg singuri.

14 Feb 200816:38
  • person Eu stiam dupa data nasterii

Din cate stiu eu exista ambele variante. Eu m-am nascut pe 8, asa ca stiam ca baba mea este pe 8. Sunt si multi care o aleg. Oricum.. eu nu renunt la varianta mea.

Daca ploua o sa ai un an nashpa.

03 Mar 200612:19
  • person pai

si daca ploua ce inseamna? daca e pe alese atunci o sa-mi schimb d p 2 pe 6 :D

03 Mar 200612:09
  • person :)

pai daca ninge asta inseamna ca vei avea multi bani :), deci poti sta linistita. Important e sa nu ploua sau sa fie inorat. La tine ninge. iar la mine e cald si frumos, inseamna ca vei avea teoretic un an superb :)... sa speram k asa e:D!

Eu astept ziua de 7 ;;), baba mea din totdeauna! POate ninge si la mine ;)!

02 Mar 200621:03
  • person Eu stiam ca se aleg, Andra

Ti le poti alege , daca nu ma insel de pe 1 pana pe 8 sau 9 , uite ca nu mai stiu exact, si cum va fi vremea de baba aleasa , asa o sa-ti mearga tot anul ! :)
    Eu mi-am ales-o azi pe 2 , si ninge de n-ai treaba, sper sa nu-mi mearga rau din cauza asta :))!

02 Mar 200612:15
  • person :)

pai se aleg? eu stiam ca se iau dupa ziua de nastere... niciodata n-am inteles care-i faza cu babele astea :D

01 Mar 200610:17
Recomandari

Newsletter Ele.ro

Ispita lucrurilor efemere ne compromite eternitatea
  • person

"taina existentei umane nu este ca traiesti ci pentru ce traiesti."

Blog Ele.rochevron_right

• speaker_notes   test
  • speaker_notes   test
Forum Ele.rochevron_right

Cercei placati cu aur alb de 18k

89 RON   139 RON