Educatia artistica a copilului meu

by: oana_margarite
Ma gandesc serios la tipul de educatie pe care o primeste copilul meu...ma refer la scoala, mass-media,...etc...si sincer nu doresc sa sa fac din copilul meu un robot...sa stie valoarea banilor de la 6 ani...sa primesca cursuri financiare ...sincer vreau sa fie inainte de toate un om sensibil la frumos, sa ii hranesc omenia, sa i-o dezvolt...ma uit mereu in jurul meu...si putini oameni mai stiu sa fie oameni...
L-am dat pana acum la 2 scoli de arta si recreere si sincer nu am fost multumita...li se dadeau culori si o tema simpla si erau apoi lasati sa picteze dupa cum stiau saracii copii fara sa ii invete nimic...acest lucru putea sa il faca foarte simplu si acasa. Am sa caut sa il dau la niste meditatii individuale.

emma_kety

emma_kety

Recomandare

01 Sep 2010, 17:10

Oana, eu mi.am inscris copilul recent la cursuri de teatru care promite dezvoltarea copiilor prin arta dramatica. Este un curs gratuit pus in scena de UPC si Teatrul Ion Creanga. AStept acum sa ma sune pentru selectii. te tin la curent si pana atunci poti sa arunci si tu o privire unde l.am inscris eu www.cresteprinteatru.ro

oana_margarite

oana_margarite

am gasit!

18 Iul 2010, 09:27

Multumesc mult pentru recomandare, :) dar am gasit exact ce ne trebuia:D. Am fost am asistat la ore, avem o profesoara tanata si ea artist plastic profesionist,se ocupa personal de el, si pe langa desen si culoare face cu el si exercitii de observatie, elemente de disciplina interioara ce sa spun sunt f multumita!:) plus ca nu am platit deloc mult. I-am gasit pe site-ul asta : www.cursuripictura.ro