Cat de gresit este...

by: wild_angel
sa te implici intr-o relatie noua doar ca sa uiti o relatie mai veche?

unracusor

unracusor

poate functiona

06 Iul 2008, 17:08

la mine n-a mers, dar am auzit cazuri unde a mers.depinde si din ce motive te-ai despartit de fostu,si daca lucrurile sunt clare pt tine sa poti merge mai departe.

karinna

karinna

cred ca este ok...

16 Aug 2007, 18:04

...daca nu poti "sa treci peste" altfel!bineinteles ca in felul asta te folosesti de acea persoana si dovedesti putin egoism,dar daca te ajuta totul e ok! si,poate,cine stie o sa iasa ceva intre tine si noul baiat! cred, ca se poate ca cui pe cui sa se scoata! depinde acum si de fostul,de tine(ce fel de pers esti),de ce v-ati despartit,cum e actualul..etc

anarki91

anarki91

poi...

08 Aug 2007, 03:12

adevarul e k te cam folosesti d "noul" ca sa-l uiti p celalalt dar l fel d adevarat e k un baiat odata ajuns in inima ta poate fi scos doar d alt baiat Nu e cva gresit, depinde d tine

cioco_bocco

cioco_bocco

probabil

20 Iul 2007, 17:10

stii cum e cui pe cui se scoate:D acuma depinde si de partenerul/partenera actual/a daca iti trezeste ceva sentimente,,sunt cazuri si cazuri si depinde de la persoana la persoana

joelia21

joelia21

hm...

20 Iul 2007, 11:36

si eu am incercat si deja a trecut aproape un an de cand m-am despartit de fostul si tot nu am reusit sa il uit ,nu stiu de ce ,dar nu pot ,poate ptr ca orice ar gresi actualul spun ca celalalt a fost mai bun si asa imi revin amintirile ,incep sa imi amintesc doar clipe frumoase...cred ca a fost o greseala incercand sa uit prin alta relatie ptr ca nu am reusit....

pisi

pisi

Nu-i chiar asa simplu

19 Iul 2007, 10:49

Din punct de vedere moral nu este ok,dar din punctul de vedere al celui ce se lasa iubit este ok.
Multe persoane sunt de parere ca o dragoste o vindeca pe alta,nu-i condamn,nu toti avem taria sufleteasca de a fi singuri pentru perioada in care incercam sa ne vindecam de o relatie esuata.
Lucrurile sunt complicate,raspunsul la intrebarea ta depinde de la persoana la persoana si de felul de a fi al celor implicati!

wild_angel

wild_angel

pt pisi

18 Iul 2007, 21:07

nu este cazul meu...dar am primit si eu intrebarea asta de curand...:)))

yo_ur_an_ge_l

yo_ur_an_ge_l

....

18 Iul 2007, 14:30

asta inseamna sa te folosesti de persoana cu care incepi noua relatie...akuma depinde totul de tine si de ceea ce simti.gresit nu este gresit insa daca ai tinut f mult la acea persoana chiar daca te implici intr-o alta relatie nu o vei putea uita usor.

pisi

pisi

Angel,o intrebare

18 Iul 2007, 10:25

Te temi cumva de perioada de singuratate dintre doua relatii?

Link-uri recomandate:designer interior onlinedesigner interior bucurestinikydecor.romobilier living preturiclassic interior design
Acest site foloseste Cookie-uri.
Folosim cookie-uri pentru a personaliza continutul si reclamele, pentru a oferi caracteristici specifice retelelor sociale si pentru a analiza traficul nostru. De asemenea, impartasim informatii despre felul in care ne utilizati site-ul, cu partenerii nostri de pe retelele sociale, de publicitate si de statistica in conformitate cu Politica de confidentialitate. Va puteti administra preferintele in Setari cookie.