ce crede el destre relatia noastra!?

by: soricel79
Anul trecut am cunoscut un tip care..la fel ca si mine se despartise de prietena lui cu,care avusese o relatie de cca 6 ani.Ne-am vazut ...ne-am inatalnit cateva luni,in care mare lucru nu s-a intamplat..Eu incepusem sa tin la el..imi placea felul lui de-a fi..dar nu intelegeam ce vrea si ce asteapta de la relatia (daca o pot numi asa)noastra.Dupa cateva luni el m-a sunat si mi-a spus ca nu este pregatit..ca nu poate sa se debaraseze de trecutul lui si ca atata timp cat el este imprevizibil..nu vrea sa ma includa in viata dezordonata pe care o are.De atunci ..eu nu l-am mai cautat..mai vorebam uneori pe mess si ma mai suna el(dar foarte rar)...Am zis ca pt sinceritatea lui(faptul ca a avut curajul sa-mi spuna ca inca nu este pregatit)..sa-l las in pace..sa-i las timp sa-si puna ordine in ganduri si in viata..Au trecut 5 luni ..pana cand intr-o seara am vb cu el pe mess..si el a vrut sa ne vedem...din acea seara ..el vine mai des la mine..ne vedem...dar din discutiile purtate nimic nu spune de aceasta "relatie"pe care noi o avem..Ce vrea de fapt???...Eu nu inteleg daca s-a intros la mine..stia si stie...ca nu vreau decat ceva serios..Multumesc aniticipat pt raspunsurile voastre!!

eva31

eva31

Nu este sigur ca vrea o relatie cu tine.

13 Apr 2011, 05:07

Si cred ca intre timp a continuat relatia lui veche si a vrut sa vada pe care dintre voi doua o alege. Lasa-l si gaseste-ti pe unul mai serios si mai decis.

bi_bi_noi

bi_bi_noi

hm....

14 Mai 2008, 22:01

Sunt de aceeasi parere cu Lorena24.Indiferenta nu-i esti, dar din moment ce refuza sa vorbeasca si sa dea un verdict tind sa cred ca esti doar "manta de vreme rea".
O relatie presupune parcurgerea unor pasi, iar la voi lipseste baza:decizia de a fi un cuplu.
Imi tot vine in cap si cuvantul "indecis" dar ma gandesc ca tocmai refuzul tau in anumite situatii l-ar fi facut sa se hotarasca, iar acum cand deja are totul(o relatie cu de toate cand el nici nu a pus problema aceasta)nu vad ce l-ar mai poate face sa se zbata pt tine.
Eu asta cred.Si as vrea sa dovedesti ca m-am inselat. Nu dispera, "are balta peste" :)

lorena24

lorena24

o alta idee

10 Mai 2008, 13:12

Mai poti lua in considerare si ideea ca tipul este deja implicat intr-o relatie serioasa si doreste altceva...din cand in cand..pentru diversitate si adrenalina..Scoate-ti din cap ideea ca s-a intors la tine..de dragul tau,un om care te iubeste...se implica..nu-ti baga balarii..si scuze...deci tipu din pctul meu de vedere este un nemernic care profita de tine! Ca sa iesi ...cu capul sus si cu imaginea nesifonata..da-i tu papucii..si refuza-i orice alt avans...crede-ma ca el sunt o gramada de barbatii...si inca ceva...te-ai gandit ca poate te-a mintit? Poate el nu s-a despartit de iubita lui de 6 ani,numai ca avea nevoie si de altceva..si te-a facut sa crezi ce dorea el...? Gandeste-te bine,nu te lasa influentata de dorintele tale...meriti un om care sa te iubeasca,nu unul care sa-ti vanda minciunele la minut

lorena24

lorena24

Nu mai crede...tipul nu te ia in serios..

10 Mai 2008, 13:07

Draga de tine,uite cum sta treaba...am citit,m-am gandit si obiectiv vorbind as putea sa iti dau un raspuns la tot ce ai scris tu mai sus...tipul respectiv nu este unul serios,nu vrea sa se implice ..sau sa isi complice viata,nu te iubeste...poate te place,sau scuza-ma poate se simte atras sexual de tine si stie ca fara sa fie obligat in vreun anume fel..obtine de la tine exact ce are nevoie pentru a-si vedea in continuare linistit de viata sa...deci ce vrea de la tine?Nimic...vrea sa aiba o partenera sexuala,nu o iubita...un obiect sexual,iar daca tie iti convine situatia,accept-o in continuare cu placere..

vanghelis007

vanghelis007

va multumesc

24 Apr 2008, 21:35

pentru sfatuiri.Merit toate ouale rosii, albe sau clocite pe care mi le daruiti cu atata generozitate.Nu credeam ca am sa va trezesc emotii atat de puternice, dar pentru ca eu am inceput mai intai, as vrea sa va rog sa facem pace.Macar pe perioada Pastelui, pentru a putea cu inima libera si fara nici o prejudecata sau suparare, sa-lprimim in inima noastra pe Dumnezeu.Va doresc sa va bucurati de cele mai frumoase sarbatori pascale.

just_me_c

just_me_c

paste fericit si tie Soricel

24 Apr 2008, 20:41

Ma bucur ca prietenul tau a inceput sa-si schimbe putin cate putin atitudinea. Este doar putin derutat si probabil se teme sa n-o pateasca din nou daca-si asterne sufletul la picioarele tale. Lasa-l sa se convinga singur ca nu toate femeile sunt la fel si nici o relatie nu seamana cu alta. Te pupic dulce, paste fericit si sa ne dai vesti imediat ce se poate

soricel79

soricel79

Raspuns pt pisi si just_me_c

24 Apr 2008, 16:12

Multumesc fffff mult pt toate sfaturile voastre...o sa va tin la curent cu ce se intampla..Pisi! ..vroiai sa sti de ce s-a despartit el..motivul este ca a fost inselat de ea..multa vreme(ceea ce s-a intamplat si la mine..acelasi motiv..am fost inelata multa vreme de el..si am decis sa termin relatia)..

Pisi si Just_me_c...stiti ce am observat..chiar aseara el a fost la mine..(el tot rezervat in ceea ce priveste subiectul "relatia noastra"..dar el m-a sunat si mi-a zis ca vine la mine..)..am observat ca aseara ,de exemplu,el a fost mai "maleabil"in gesturi...a primit afectiunea mea..cu mai mult interes..chiar daca el este inca rezervat..Un lucru este cert..din cate imi dau seama,ii face placere,primeste tot ce-i ofer eu..afectiune,vb frumoase etc...chiar si dragoste parca face cu putina mai multa afectiune...Voi ce cdereti despre asta???
Pupici multi si astept raspunsurile voastre..

P.S.daca nu vb pana dupa Paste..SABATORI FERICITE !!!PT AMANDOUA..

just_me_c

just_me_c

ptr vanghelis

24 Apr 2008, 15:36

Se pare ca nu sunt singura care crede ca anecdotele si povestioarele tale ar trebui sa apara ,daca nu deloc, cel putin mai rar pe forum si ca ar fi momentul sa te maturizezi. Sau poate eu am dat doar startul.

pisi

pisi

vanghelis,

24 Apr 2008, 13:05

te simti sufocat si incatusat de scrii chestiile astea, te intreb lucrul acesta, deoarece peste tot pe forum, acelasi mesaje de persoana cu frustrari citesc de la tine.

fa-ti, draga, ordine in viata, si mai lasa imaginatia aia bogata deoparte.

succes!

vanghelis007

vanghelis007

Orice

24 Apr 2008, 05:08

incatusat viseaza la klibertate.Dar aici fiind vorba despre un urs incatusat, vezi ca exista in comert niste clesti grozavi pentru taiat lanturile.Costa ceva, dar poti sa=-i folosesti pentru taierea lanturilor tuturor acelora inlantuiti pe nedrept de iubirile lor pasagere.Spune-mi te rog.Esti sigura ca eliberandu-l, nu schimba o inchisoare cu alta?Barem a ta este confort unu?

pisi

pisi

soricel,

24 Apr 2008, 00:10

ori el este inca inlantuit de fosta relatie, ori nu stie ce vrea, dar se pare ca nu ii esti chiar indiferenta.

in orice caz, apreciez sinceritatea pe care a manifestat-o fata de tine, iar daca iti doresti o relatie cu el, eu zic sa ai rabdare pana i se inchide rana lasata de fosta relatie.

o singura intrebare am: din ce cauza s-a despartit el de fosta?

vanghelis007

vanghelis007

Nu-l incatusa.

23 Apr 2008, 19:31

Poti sa-l ascunzi in beci,printre borcanele de muraturi.

just_me_c

just_me_c

nu-l incatusa

23 Apr 2008, 18:37

Atunci inseamna ca desi tine la tine este retinut in a face promisiuni si angajamente si lasa timpul sa hotarasca in locul lui daca relatia asta va fi ceva de durata. Lasa timpul sa judece pentru voi si nu-l face sa se simta incoltit. Bucura-te de ce ai in prezent si gandeste-te ca nu constituie nici un fel de garantie acceptul lui in relatia asta. Azi poate sa-ti confirme ca aveti intr-adevar o relatie si maine il poti vedea cu altcineva.
Important este sa se simta bine in compania ta si nu-i da senzatia ca vrei sa-l acaparezi. Lasa-i libertate. Nu stiu in ce conditii s-a sfarsit relatia lui dar poate el are senzatia ca atunci a oferit prea mult si de aici i s-a tras totul si atunci incearca sa procedeze altfel.
Nu stiu daca ti-am fost de ajutor cu ceva dar sper sa fie bine pana la urma.
"Daca cineva nu te iubeste asa cum ai vrea tu asta nu inseamna ca nu te iubeste din tot sufletul"

soricel79

soricel79

e posibil...dar intre noi ...

23 Apr 2008, 17:45

e posibil..sa aveti dreptate dar intre noi se intampla tot(absolut tot)ce face parte dintr-o relatie..stim fiecare unde si ce facem..ne sunam..facem dragoste...etc...asa ca dupa parerea mea...nu poate fi doar o prienetie ca amici...dar nici nu-o pot defini atata timp cat el nu zice nimic...

just_me_c

just_me_c

just me

23 Apr 2008, 16:28

Cred ca are nevoie de cineva care sa-l faca sa treaca mai usor peste o perioada mai dificila din viata lui. Faptul ca intre voi exista o f buna comunicare imi intareste aceasta convingere. Intrebarea e ce va face dupa ce va depasi criza asta:va ramane langa tine sau te va privi mai mult ca pe-o prietena de nadejde?

vanghelis007

vanghelis007

Eu

23 Apr 2008, 15:43

as proceda astfel.L-as duce la ofiterul starii civile fara sa stie, si cand acela ar zice:
-Iei in casatorie pe roabs,(bascula,stivuitorul, ifronul, s.a.m,d.)lui Dumnezeu, x.y.?-i-as sopti la ureche, proptindu-i pixul cu care scriu biletelele de amor, in coaste:
-Daca zici nu, in loc sa spuna ofiterul strarii civile declaratia ta semnata cu martori, o sa-ti cante popa prohodul pe doua voci.Iar eu am sa sustin la politie, ca te-a impuscat primarul, din dragoste.Ai trei secunde sa te hotarasti:
-Unu...

panterootza

panterootza

buna...

23 Apr 2008, 12:41

pot sa imi spun si eu parerea?eu cred k tipul nu este destul de decis in ceea ce priveste o posibila relatie intre voi(de aceea evita subiectul pt k nu e in stare sa iti spuna ceea ce u vrei sa auzi)...pe de alta parte,cred k a gasit in tine ce nu a reusit sa vada in altcineva,si nu vrea sa te piarda k prietena...teoria mea este valabila doar in cazul in care intre voi este o relatie pur platonica,si el nu a incercat sa se apropie fizic de tine...

soricel79

soricel79

am incercat ...dar nu a mers..

22 Apr 2008, 17:38

Crede-ma Carmen ca am incercat sa stau de vb cu el..dar..evita subiectul....

vanghelis007

vanghelis007

Da.

22 Apr 2008, 13:14

Iti doresc in mod sincer, mult succes.

soricel79

soricel79

da! asa o sa fac!

22 Apr 2008, 10:54

Asa o sa fac Vanghelis007... este o idee buna..si cum mi-ai spus mai stau vre-o 2 sapatamani ca sa nu-i stric sarbatorile cu ideea mea care nu-mi da pace...oricum daca mai ai si alta idee pt mine este bine venita..Merci pt raspuns...Te tin la curent cu ce se intampla...

vanghelis007

vanghelis007

Prinde-l in capcana pe pisicut

22 Apr 2008, 07:05

Nu-i mai pune intrebarea in mod direct, pentru ca nu-ti va raspunde.Dar intr-o zi, spunei asa.
-George, am o mare problema.Uite, una din prietenele mele este foarte suparata si-mi cere sfatul, si eu nu stiu ce sa-i spun sa o impac.
El o sa te intrebe, normal, ce are fata.Si tu debiteaza-i povestea care ne-ai spus-o noua, dar spune-i ca prietenul prietenei se numeste Vichi, ca e un blond superb, care se poarta cu ea asa si asa, si ea este tare nefericita, pentru ca nu stie cum sa-i interpreteze comportarea.(dar nu-i spune imediat, daca ai mai facut-o, pentru ca se prinde.Si bine dispune-l cu un pahar cu vin, ca sa se simta bine, si sa nu mai fie chiar atat de atent la ceea ce-i scapa din gurita.)Bun.Si tu ii ceri parerea lui ca barbat, pentru ca stii ca el este un tip inteligent si te poate ajuta cu un sfat bun.El ce parere are.Vichi o iubeste pe Florentina, sau nu, ca ea nu mai stie ce sa creada.

soricel79

soricel79

pai intreb!..vreau parerea altora..!!

21 Apr 2008, 22:28

Pai intreb! normal..din moment ce el evita subiectul...Am incercat sa stau de vb cu el...dar evita sa discute aceasta tema...Pot discuta cu el orice tema..naumai asta nu am putut sa o abordez...mai astept raspunsuri..

vanghelis007

vanghelis007

Stii

21 Apr 2008, 19:37

cu ce seamana ceea ce faci tu? Cu o telenovela.Daca raspunsul ti-l poate da numai el, de ce-i intrebi pe altii?