ce inseamna cand...???

by: eliza_bodu
Va pup dulce! Am cateva dileme si imi doresc sa cunosc si parerea voastra sincera. O experienta colectiva e mult mai obiectiva decat una personala..Am fost casatorita cu un tip alaturi de care imi doream sa imbatranesc..Privind in urma realizez ca relatia a fost foarte tumultuoasa, cu foarte multe dispute,nemultumiri. Am avut numeroase incercari peste care am reusit sa trecem, pana intr-un punct limita, in care m-am indragostit de altcineva. In ciuda speculatiilor, atractia a fost mentala si s-a transformat mai apoi in atractie fizica..S-a intamplat ca respectivul sa-mi impartaseasca aprecierea in cel mai greu moment al casniciei mele si..la ceva timp s-a intamplat sa aleg varianta nu tocmai corecta de a insela..Am aruncat cartile pe masa si am divortat, intelegand ca dragostea mea a luat sfarsit odata cu alegerea..Noul tip mi-a respectat alegerea la inceput, dupa care s-a retras repede in matca , speriat probabil de hotararea mea. A disparut, lasand in urma cateva sfaturi si ceva ..experienta. Eu nu am renuntat, am incercat sa-i inteleg atitudinea si i-am scris, aproape zilnic cate ceva. Dupa 9 luni ne-am reintalnit, parea sa fie deschis unei relatii..dupa 3,4 intalniri a disparut

eva31

eva31

Are obligatii

06 Apr 2011, 02:27

ORi e insurat ori e bagat in ceva ilegal. Din doua una. Te sfatuiesc sa ii dai papucii ca sa iti fie tie bine.

anaid1686

anaid1686

hy

26 Aug 2009, 15:18

nu te mai amagi degeaba. Acest tip fuge de responsabilitate evident.
In momentul in care ai divortat s-a simtit amenintat. In concluzie trebuie sa te gandesti ca el fuge de responsabilitatea "poate fi ceva mai mult decat o aventura"
Dar o intrebare am si eu: Sigur nu e insurat sau nu e implicat in alta relatie?
fara sa te jignesc sau sa te descurajez dar acest "cand" nu o sa existe niciodata
sper sa nu fi dezamagita de raspuns
by

eliza_bodu

eliza_bodu

ce inseamna cand...???

08 Mai 2009, 22:28

e foarte usor sa privesti lucrurile din exterior, din pielea de barbat sau din cea de femeie..nicio femeie, niciun barbat...nu se indragosteste pentru ca i-a luat Dumnezeu mintile..dupa o anumita varsta nu te mai indragostesti de culoarea parului sau a ochilor..mai intai cauti culoarea sufletului, blandetea si bucuria acestuia de a interactiona..cauti o voce dulce, care sa te inteleaga si care sa-ti aduca liniste..si ..in final vezi..corpul..dragostea nu se naste si nici nu se pierde intr-o zi..

ladybug

ladybug

hehe,

30 Apr 2009, 12:07

imi place candmai primim si cate o parere de barbat. parca ne mai readuce putin cu picioarele pe paman... ptin cam cinic totusi dar...

bunery

bunery

Eu inteleg, pentru ca sunt barbat

26 Apr 2009, 23:40

Stimata doamna, imi pare rau sa va spun, dar ati luat plasa. Si mi se pare normal, din ce am trait eu pana acum, la voi femeile asta cu "m-am indragostit" se traduce prin "mi-a luat Dumnezeu mintile". Un barbat de caracter nu se va combina cu nici o femeie casatorita. Cel mult ii va zambi, ii va face un compliment si va merge mai departe. La fel ar trebui sa reactioneze si doamna. Daca el face un pas in plus, inseamna ca nu te respecta si nu vede in tine decat inca un trofeu de pus la colectie - a se citi sex gratuit fara obligatii, cel mult ceva flori, vorbe goale si alte nimicuri la care pun botul ne-profesionistele. Daca doamna face un pas in plus, cu atat mai mult ii va fi confirmata ipoteza de lucru ca are de a face cu una "usoara". In momentul cand dvs. ati facut mutarea cu divortul, normal ca omul s-a panicat si a fugit mancand pamantul. Acum, pentru ca povestea continua, domnul e in corzi si nu stie cum sa iasa, probabil ca are ceva bun simt de nu v-a spus-o verde in fata si a dat-o pe abureli. Verificati daca nu cumva e si casatorit!

eliza_bodu

eliza_bodu

voi intelegeti?...

13 Apr 2009, 21:50

fetelor..povestea continua..
au trecut 5 luni de cand am decis sa finalizam pentru ca..nu e cazul..
ne-am intalnit intamplator..si..i-am scris cateva randuri, apoi l-am tratat cu indiferenta.
dupa doua saptamani imi raspunde la un mail, scriindu-mi ca imi apreciaza mult modul de a gandi si sugerandu-mi ca atunci cand voi asculta linistea dintre ganduri voi obtine lucrurile frumoase la care visez..
suntem doi ciudati, e dependent de ceea ce-i scriu, sau ..nu stim ce vrem?
imi raspunde foarte rar, dar cand se intampla chiar ma uimeste..
eu am renuntat sa mai scriu pentru ca am obosit si consider ca i-am transmis ceea ce imi doream..
astep pareri, pupici!

e simpaticutz

09 Apr 2009, 07:56

filmul, chick flick, nu te astepta la f mult

nymphetamines

nymphetamines

he is just not that into you

08 Apr 2009, 18:17

nu l-am vazut. ar trebui? :D

Probabil

03 Apr 2009, 06:42

ca lui ii convenea relatia de adulter, nimic serios, doar o aventura, cand ai fost libera a dat bir cu fugitii. Nu este interesat de tine, sorry, dar asta e adevarul :(
Chiar, fetelor, ati vazut filmul He is just not that into you?

eliza_bodu

eliza_bodu

trist

28 Mar 2009, 14:29

Ms pt sugestii..
Am fost super indragostita de omuletul asta..altfel nu exista nicio explicatie pentru toleranta mea..Sunt genul de om care incearca sa-i inteleaga pe cei din jur mai mult decat este cazul si care nu renunta la vise pana nu intelege motivul renuntarii.N-am cerut explicatii , dar mi s-a spus ca eu m-am aprins prea mult pentru cat poate el sa ofere..

nymphetamines

nymphetamines

din pacate...

27 Mar 2009, 12:11

am intalnit multe asemenea situatii. tu probabil ai vrut mai mult decat a vrut el, si atunci cand a inteles asta a plecat. de ce i-ai trimis mesaje zilnic insa nu inteleg. gestul lui a fost atat de las incat pe tine ar fi trebuit sa te faca nici sa nu te uiti inapoi. i-ai cerut vreo explicatie pentru ca a plecat? sau el ti-a oferit vreuna?

rose17

rose17

o relatie este cum incepe !

25 Mar 2009, 21:26

o relatie este cum incepe!
(Dar poate ca niciodata nu recunoastem simptomele din cauza SPERANTEI)
Parerea mea este sa faci o pauza cu incercarea de a-i arata ca inca il iubesti si sa treci la o indiferenta totala ...apoi sa astepti !
Deci ,....deci numai indiferenta ,din partea tain continuare...