ce pot face?

by: onutzz
Sunt in primul an la o facultate mai mult de baieti.Aici am cunoscut colegi de grupa si printre care este un tip cu care ma inteleg super(nu ma cuvinte sa descriu ceea ce simt cand imi petrec zilele alturi de el).Problema este ca el este un tip mai timid din fire si azi face un pas si da 10 inapoi de altfel cred ca si eu fac cam la fel.Sentimentele fata de el cresc pe fiecare zi desi eu nu vreau.El are o relatie insa intre noi e ceva special.Suntem cu totul alte persoane cand suntem impreuna desi noi nu vrem sa recunoastem.As vrea sa pun capat acestei sitati insa nu prea stiu cum.Ce ma sfatuiti?Cum pot scapa de aceaste sentimente pt acesta persoana interzisa?Va multumesc pt timpul alocat.........pupici

red_mica

red_mica

onutzz

26 Mar 2006, 22:50

in primul rand vreau sa iti spun ca nu am inteles daca esti fata sau baiat. nu ca asta ar conta prea mult. sfatul meu ar fi sa vorbesti deschis cu el, sa afli ce doreste, cat de mult tine la cealata persoana. daca intr-adevar si el simte ca exista ceva special intre voi va dori sa fiti impreuna. dar ai grija la felul (sa nu fie prea dur) in care discuti cu el pentru ca s-ar putea sa il sperii. succes!!!

doe

doe

acum inteleg

29 Ian 2006, 15:20

nu vei putea sa scapi.ori vei rupe rice legatura cu el,adica chiar sa nu va mai vedeti,de loc pana nuti trece.si adoua varianta(nu as vrea sa se creada ca sunt pederast)fi impreuna cu el.ca daca nu,nu vei scapa.nu ti sa intamplat,sa iti impui ceva si pana la urma na-i rezistat si si ai incalcat regula.nu poti sa scapi pana nu vei gusta .sa vezi cum e.am auzit ca un copil avrut sa vada cum e sa fumezi.si ia spus tata-lui.ca el vrea sa fumeze.tata-su ia interzis.gici ce a facut copilulu?ia spus tata-luila care tata-su azis,si ia dat el tigara,copilul a fumat-o in fata lui,si dupapa doua fumuri,i sa facut rau.de atunci ia spus tatalui,in viatamea cat am sa traiesc nam sa mai pun o tigara in gura.eu pentru acest Tata am un mare respect,pt ceea ce a facut.Asa ca incearca si tu.nu asculta ce zic cei din jur,ca defapt ei nici nu stiu ce se intampla de fapt cu tine.Fi puternic.Atentie:asta numai daca si el simte ceva pentru tine.Tia-r placea ca tu sa fi cumva obligat sa de vi ceea ce defapt nu vrei.Iti urez bafta te sustin.bazeazate pe mine.cat imi va sta in putinta sa te ajut neintarziat o voi face

onutzz

onutzz

......

27 Ian 2006, 12:33

scuze pt greselile de dactilografiere dar sunt la facultate si.......scuze inca o data