ce sa fac?

by: isabell23
Am cunoscut un baia, care mi-a placut si ma atragea ingrozitor de tare, de fiecare data cand il vedeam parca imi pierdeam mintile. i-am aflat id-ul de messenger si i-am scris ca imi place de el,ca il consider sexi si as vrea "o noapte fara angajamente" cu el, bine inteles ca in acel moment a devenit foarte interesat si a 2 zi a zis sa ne intalnim. a doua zi ne-am intalnit pe seara am mers la el acasa,(el este mai mic ca mine are 21 de ani)siam povestit putin dupa care el destul de timid ma lasat pe mine sa fac primul pas in al saruta si in a deveni mai apropiati, pana la urma am petrecut acea noapte, care atinut pana pe la 12 ca a trebuit sa plece,insa ma condus acasa si ma sarutat cand am coborat, din initiativa lui. am ajuns acasa si i-am scris si nu mi-a raspuns. a doua zi i-am scris iar si nu mi-a raspuns si de atunci ma tot evita. la 2 saptamani dupa i-am propus din nou si a refuzat.si nu vrea sa vorbesaca cu mine, nici macar sa fim prieteni, desi ne-am mai inalnit ne-am salutat si atat. Ce sa cred?

isabell23

isabell23

baia?

24 Iun 2008, 21:00

nu am inteles exact la ce te referi. dar daca are legatura cu pierdutul mintii este clar ca mi le-am pierdut.si azi dupa 10 luni cand il vad mi se inmoaie picioarele, si mor de nervi cand ma gandesc ca cine stie ce parere are despre mine acum si eu nu sunt deloc asa :( , asta e platesc pentru prostia mea, dar asta nu ma face ca atunci cand il vad cat e de frumos si cat de bine arata,sa nu ma gandesc cat de bine ar putea fi daca as mai fi macar o noapte in bratele lui :P.
ma si sperie gandul ca dupa 10 luni in care nu am mai vorbit cu el(il vad cel putin 1/ sapt) sa ma gandesc asa la el. bine ca nu ma gandesc in fiecare zi :P.

vanghelis007

vanghelis007

Baia

20 Apr 2008, 09:56

Baia draga mea, ne atrage pe toti in egala masura.
Numai cand nu ne atrage, lucrul acesta se simte.Parerea mea este ca atunci cand vorbesti despre baieti, sa pui mintile bine in dulap sub cheie, ca sa nu le mai pierzi.Un prieten de-al meu si-a pierdut mintile intr-o gara, cand a vazut-o pe una imbracata goala rau, ca in povestea aceea cu imparatul fara vesminte, care a fost arestat de politie pentru tulburarea ordinii publice.Te rog sa ma crezi, ca si-a cautat mintile si la biroul de bagaje, si la obiecte pierdute sau abandonate,ba chiar si la autoritatea tutelara,pentru ca mintea unui om, este de fapt ca si copilul lui.Mai, si nu le-a gasit.De atunci, poarta intotdeauna ochelari, ca sa vada viata in roz.Mi se pare ca a scos chiar si un cantec pe aceasta tema.

isabell23

isabell23

multumesc

25 Nov 2007, 21:40

multumes de sfaturi, imi sunt de foarte mare folos. dar nu stiu daca pot reusi sa uit de el. nu l-am vazut de vreo 2 saptamani si nu pot sa nu ma gandesc la el,zilnic, ce ii drept ca mai putin, dar nu mai vreau.

lorena24

lorena24

cam asa ceva..

24 Nov 2007, 18:58

Draga Iza..o sa-ti fie greu,stii cum este..e usor sa primesti niste sfaturi,e greu cand vine de pus in aplicare..stiu ca tie greu..e obsesia care nu prea te lasa usor...e ceva dincolo de tine care te face sa te gandesti la el..ei bine,o sa-ti treaca...ce-i drept greu...parerea mea :ar fi ideal sa incerci sa-l eviti..sa nu-l mai vezi..macar acum in prima faza..
In rest..fii optimista..lumea e plina de oamenii ..si sigur vei gasi pe cineva care sa te merite si care sa te iubeasca..

isabell23

isabell23

de acord

24 Nov 2007, 17:44

a fos prima si cea mai mare prostie din viata. Dar asa de tare m-a atras ca m-a innebunit complet. nu sunt genul ala de fata ("one night stand") desi nu m-am purtat ca atare, si poate de asta mi-a fost mai greu asa ca nu cred ca imi ramane alceva de facut decat sa uit de el si sa incetez in a ma injosii, numai nu credeam ca o sa ma intereseze la fel de tare si dupa. asta e ste platesc pentru greselile mele. dar trece, greu dar trece.
va multumesc pentru sfaturi.

raluca79

raluca79

no comment..

23 Nov 2007, 15:27

Nu stiu ce as putea sa mai adaug...Lorena24 a spus TOT.Nu-l mai cauta,nu faci decat sa te injosesti.Daca i-ai propus o noapte de amor fara angajamente...asa sa fie!

lorena24

lorena24

Nimic III

23 Nov 2007, 08:51

Priveste obiectiv...pe tine te-a atras fizic,ai obtinut ceea ce ai vrut..acum e timpul sa nu-ti mai bati capul si sa mergi mai departe.In cazul in care ai vrut ceva mai mult de la el,atunci ai inceput cu stangul,iar daca el nu vrea...atunci dragoste cu de-a sila nu se poate...trebuie sa te resemnezi si sa iti dai seama ca viata merge mai departe...iar viata ta nu se rezuma numai la baiatul asta..asa ca nu-ti mai face atatea probleme..nu-ti mai complica existenta.
Nu il mai suna,nu mai vorbi cu el..altfel te vei injosi..si poti sa-ti auzi numai vorbe "frumoase"...chiar daca ai facut ceea ce ai facut pastreaza-ti demnitatea si mergi mai departe..oricat insisti demult,iti faci tie rau,pentru ca el sigur nu te mai vrea.Tu alegi,dar sper sa alegi ce e mai bine pentru tine..mai sunt baietii..si poate chiar unul care te va place,ceva mai mult decat pentru o simpla partida de sex...

lorena24

lorena24

Nimic II

23 Nov 2007, 08:47

Insa tu n-ai respectat regulile jocului impus de tine,tu probabil ai crezut ca daca se culca cu tine,vei mai fi cu el o perioada,eventual o sa fie atat de surprins placut,incat chestia asta o sa va aproprie ..sau o sa-l faca sa inteleaga ca tu simti ceva pentru el...Ei bine! Nu,nu asta i-ai dovedit culcandu-te cu el! I-ai dovedit doar ca stii ce vrei si ca esti in mod sigur un gen de fata pe care n-ar vrea s-o aiba ca prietena,nu vreau sa te ranesc,dar privind obiectiv,in general barbatii prefera fetele care nu se lasa din prima noapte,ma refer la o relatie de lunga durada,sau poate mai sunt si exceptii dar si in exceptiile alea...barbatul are initiativa.
El si-a satisfacut niste nevoi fiziologice,si cam atat..iarta-ma ca-ti spun..dar..cam atat! Poate l-ai atras fizic,dar..sigur nu te iubeste,sau te place..sau l-ar fi interesat persoana ta,altfel decat pentru o partida..
Te evita acum,pentru ca si-a dat seama ca tu ai vrut mai mult,si spera ca asa vei intelege ca nu il interesezi!Te-a refuzat pentru ca stie ca tu esti genul acela de fata "lipicioasa"si ca dupa a 2 oara in mod sigur vei mai vrea si alta data...
In concluzie..ce sa crezi? Priveste obiectiv..

lorena24

lorena24

Nimic..

23 Nov 2007, 08:40

Ti-am vazut mesajul.m-am gandit sa iti raspund eu,pentru ca am trecut prin asemenea experiente si cred ca te-ar ajuta acum o lamurire...
In primul rand,oricat de dureros ti s-ar parea..nu m-ai poti face nimic...
Nu stiu daca il iubesti,dar chiar tu incepi mesajul prin a spune ca te simteai doar atrasa de el...deci eu am sa inteleg ca te-a atras doar fizic acest baiat..te-a atrs fizic,ai trecut la actiune..i-ai spus ce vrei,el fiind baiat e logic sa NU te refuze...nici un barbat nu refuza o partida de sex mai ales fara angajamente,cum i-ai propus tu..Crezi ca era timid in seara aceea??? Eu iti spun ca nu,pur si simplu n-a vrut sa faca el primul pas,a vrut ca "vina"sa-ti apartina tie in totalitatea...tu i-ai propus,tu sa fii prima care il abordeaza..si sa fii prima care il saruta...etc.Ca te-a conduc acasa in acea seara,din proprie initiativa?Nu confunda sentimentele cu un simplu gest de politete pe care oricare baiat(care are cei 7 ani de acasa)il poate face...
De ce nu ti-a mai dat nici un semn de viata dupa? Pai e foarte simplu...a obtinut ce a vrut siceea ce ti-ai dorit si tu...o partida de sex fara obligatii...el asta a inteles din prima ca vrei..