cred ca fiecare dintre noi s a confundat cu asta

by: cioco_bocco
de ce mereu dam de cate unul in mintea caruia inca dainuie amintirea fostei? nu pot incepe o relatie inca deoarece nu s-au vindecat de rana provocata de ruptura care a avut loc intre ei, inca se mai gandesc la ea, incearca disperati sa se impace cu ea, chiar daca ea l-a inselat..de ce? de ce e atat de greu sa lasi in spate trecutul si sa-ti dai o noua sansa? fetelor, voi ce ati face daca baiatul pe care-l placeti inca se agata cu disperare da trecut, iar fantoma fostei inca se plimba printre voi 2? cum ii vindecam? ne bagam cu fortza in sufletul lor, sau incet, subtil? haideti sa discutam pe marginea acestui subiect...

cri

cri

mda...

22 Nov 2006, 17:23

Hm...da, la mine a fost mai aiurea odata, il parasise una si era cam stresat k asa o sa se intample si cu noi 2..in privinta uitatului, nu prea am dat peste d-astia inca indragostiti de fosta, dar am simtit amprentele fostei lui relatii in relatia mea cu el...problema e k nush, tre' sa afli sursa problemei, si sa actionezi direct la radacina, adik sa afli ce l-a deranjat acolo si de ce s-au despartit si sa fii exact ce si-ar fi dorit el si nu s-a putut...ma gandesc k tine, nush, il faci sa-si dea seama k tu esti mai buna si k esti cea mai potrivita...