Cum interpretam semnalele barbatilor?

by: kryss0101
Voi cum interpretati acest comportament?

Ma ia cu masina din statie si ma duce unde vreau eu, opreste motorul la destinatie si incepem sa discutam.
Ma atinge(ciupeste bland) in supermarket.
Zice a vrut sa ma invite si pe mine la gratar.
Cand ma vede se preface ca are treaba in apropierea mea ca sa ma salute si sa vorbim, zambeste larg de cate ori ma vede.

Mentionez ca are prietena si va fi noul meu vecin(are casa in constructie). Nu am facut schimb de numere de telefon. Vrea doar sa se inteleaga bine cu viitorii sai vecini?

eva31

eva31

Vrea sa se inteleaga chiar mai ``bine`` decat bine

30 Mar 2011, 02:24

ORi e doar amabil ori e fustangiu. Explicatiile de genul ``am vrut dar nu am avut curajul`` sau ``am vrut dar am avut altceva de facut si am uitat`` nu sunt plauzibile si barbatii le aplica de cate ori vor sa isi faca amante ocazionale care sa ii scoata din monotonia relatiilor lor. Fii foarte atenta la cat de mult vrei sa te implici intr-o relatie cu un Don Juan modern pentru ca vei termina ranita din cauza propriilor tale iluzii. Pana nu iti spune ceva concret, sentimental, eu spun sa consideri ca e doar amabil cu vecinii. Sau vrea sex ocazional, depinde....

ylina

ylina

Te place

22 Iun 2010, 16:26

Flirteaza si asteapta reactia ta. Daca ii dai nas, s-ar putea sa mearga mai departe. Asta nu inseamna ca-si va parasi iubita pentru tine, dar este o posibilitate. Cert este ca barbatii sunt intotdeauna in cercetare. Flirteaza cu multe femei si asteapta raspunsul. Daca iese ceva, bina, daca nu, isi spun ca au incercat. Bineinteles, prima motivatie este sexul, apoi, se orienteaza din mers.

isabellla

isabellla

ei lasa

16 Iul 2009, 11:12

k poate cu timpul va fii al tau sau aceea "prietena" e doar d suprafata :D

zapacita25

zapacita25

complicat...

19 Ian 2009, 10:42

clar nu ii esti indiferenta dar poate k vrea doar o aventura cu tine cu toate k nu stiu de ce ar face asta avand in vedere faptul k veti fi vecini...poate k rel lui cu iubita nu mai merge...sau poate il apuca criza varstei mijlocii si vrea sa fie sigur k mai are ink succes la femei ...in capul lor nu poti sa sti ce e never...:P eu zic sa-ti vezi de treaba ta in continuare,lasa timpul sa decida fi mai indiferenta cu el...

botoasa

botoasa

e interesat de tine

11 Ian 2009, 16:33

da asta nu inseamna ca isi va lasa iubita pt tine.probabil o0 facea pana acum dc era ceva.sar putea u sa-i fi doar ceva distractiv pt el,ca doar asa sunt barbatii astia.vezi si u cum se comporta cu tine,dar dc are prietena nush ce sa zic,asta implica un obstacol mare mic nu se stie,depinde.ai grija sa nu isi bata joc de tine. tine-l si u pe jar..nu-i mai acorda mare atentie si vezi cum se manifesta.vezi si u cum faci

seagull

seagull

iti dai seama ca nu ii esti indiferenta

09 Ian 2009, 12:35

dar asta nu inseamna ca isi va parasi prietena pentru tine... dar ar putea s-o insele cu tine. depinde tu ce vrei

kryss0101

kryss0101

Nu-l inteleg

05 Ian 2009, 21:16

Nu stiu daca sa fac un pas spre el, pentru ca nu inteleg ce vrea. De fapt am facut un pas, cand am mers sa vad cum decurg lucrarile la casa lui.
Ce ziceti, dupa asta sa astept un semn din partea lui?
Si mi-a mai zis un lucru interesant. Ca se va casatori cu prietena lui daca nu intervine ceva.
Chiar nu-mi dau seama ce vrea, n-as vrea sa-mi fac sperante desarte.

ladybug

ladybug

poate fi interesat de tine

05 Ian 2009, 17:16

si poate ar fi facut mai mult daca nu avea prietena. totusi relatia cu prietena lui il opreste de a merge ceva mai departe decat un simplu flirt. si de obicei barbatii se rezuma doar la flirt, nu renunta la o prietena stabila pentru o pasiune trecatoare