cum sa scap de un geaman????????

by: ankuta
buna, am vazut acum cateva zile o discutie a voastra despre gemeni. Am vazut ce probleme aveti voi dar pe mine cine ma ajuta?
Am avut o relatie de doi ani cu un geaman, a fost dragoste la prima vedere,ne-am iubit enorm. Ne-am despartit acum 5 luni din cauza geloziei lui, aproape ca inebunisem din cauza lui si am preferat sa renunt cu toate ca il iubwsc si acum. Viata mea a devenit un cosmar de atunci, ma urmareste, ma ameninta, am devenit cred ca o obsesie pentru el. Imi e frica de el si am ajuns sa ma gandesc sa ma marit ca sa ma lase in pace. Nu mai stiu ce sa mai fac, pentru ca ma doare sa vad cum a ajuns sa se poarte, si nu inteleg de ce nu accepta ca s-a terminat. Si eu sufar enorm dar stiu ca nu mai putem fi impreuna.

doe

doe

@nc@...

11 Sep 2006, 13:03

Atunci asa sa fie...

leo

leo

lol

11 Sep 2006, 09:52

are ceva din personalitatea mea in sensul misteruluisi tacerii, dar nu cred ca m-ar putea face o femeie sa devin gelos. mai ales ca eu consider gelozia drept granita dintre dragoste si ura.

leo

08 Sep 2006, 13:29

Am fost cu el mai bine de 1 an.Si in anul asta nu ne`am certat niciodata.A fost un prieten extraordinar.Ma iubea f mult,nu ma jignea,nu imi vorbea urat...era calm,calculat.
Era insa un om mai inchis,nu prea spunea ce gandeste...era f misterios.Dar am trecut cu vederea.Am zis ca asa e stilul lui.
Dupa fix un an ...s`a schimbat.Era din ce in ce mai gelos...i se parea ca toti se uita la mine...si cand ne`am certat si am vrut sa`l parasesc a inceput calvarul.

Doe,el are de gand sa vina in tara,dar eu peste 2 sapt plec departe si nu ma intorc pana anul viitor.Sper sa ii treaca obsesia asta pt mine..pt ca intr`adevar este obsesie..dupa 3 ani inca e cu gandul la mine.

leo

leo

@nc@

07 Sep 2006, 13:54

cum insa ai putut sa accepti de la inceput un om asa brutal? nu cred ca asta a fost prima sa incercare.

doe

doe

@nc@...

06 Sep 2006, 11:55

Imi pare rau ce s-a intamplat, cand vine in tara si daca mai continua asa apeleaza si tu la politie, dar inainte de ei apeleaza am scris eu mai sus ceva aldoilea raspuns

:(((

06 Sep 2006, 02:43

In urma cu aproape 3 ani am trait o situatie identica :((
El ...fostul...cu care fusesem mai bine de 1 an...nu putea accepta ca s`a terminat.Ma urmarea,ma ameninta...imi era frica sa mai ies din casa.A vrut sa ma omoare....:(( sa ma taie cu o sabie!
Am trait clipe de cosmar :((
Era atat de senin cand imi spunea ca ma iubeste...si ca ...decat sa ma vada cu altul mai bine ma omoara!
Imi trimitea mailuri si imi descria locuri in care ma va ascunde...in paduri ...la margini de oras. :((
Devenise obsedat...eu am fost in pragul nebuniei.Nu mai vroiam sa ies din casa,eram speriata,vorbeam f putin,nu suportam sa mai aud numele lui...aveam cosmaruri noaptea.
Au trecut aproape 3 ani de atunci ...2 ani nu am putut sa am alt prieten.Imi era frica ...ca voi pati la fel...dar cel mai frica imi era ca...va afla el.El...dupa vreo cateva luni in care m`a tinut in teroare a plecat din tara..si e dus de aproape 3 ani.Sper sa nu`l mai vad niciodata.
Mi`a trimis mailuri si dupa ce a plecat...si acum imi mai spune ca ...nu o sa fiu cu nici unul inafara de el..ca oriunde ma vede cu altul ...ne distruge.. si pe mine si pe respectivul.

Eu zic sa apelezi la ajutorul politiei ! Nu mai sta asa...nu iti mai prelungi agonia..o sa innebunesti! :((

doe

doe

ankuta...

11 Aug 2006, 15:34

Tu singura nu vei putea sa iesi din aceeasta situatie, apeleaza la unul din parinti tai,la oameni cunoscatori cu legea, acest lucru trebuie rezolvat, cat mai repede pana nu va fi prea tarziu.
Ei vor sti ce sa faca.
Ai grija de tine

erika

erika

ai grija

09 Aug 2006, 19:58

casatoria nu e o solutie. Trebuie sa te mariti din dragoste nu ca sa scapi de o persoana, asta banuiesc ca stii si tu. Situatiile disperate cer solutii disperate, dar nici chiar asa.
Ai incercat sa vorbesti cu un prieten sau o ruda de-a lui? Poate il mai calmeaza, poate il convinge sa ceara ajutorul unui psiholog ceva...

doe

doe

ankuta....

09 Aug 2006, 15:52

Uite nu mai am timp, dar iti las adresa mea de email si poti sa mi scri si te voi ajuta.
Poate o sa trebuiasca sa anunti politia in aceste cazuri sper sa nu fie nevoie.
NU e o solutie ca sa te impaci cu el, gandestete ca asa va fi si cand te vei casatori cu el, gandestete vrei sa traiesti cu sa un om.
Iata adresa mea astept sa te ajut
ramai_in_iubire@yahoo.com
sau
gheorghe_osho@yahoo.com