Ce as putea face , sau care este motivul?

by: deea164
Buna!am avut o relatie de 2 ani jumate cu un baiat , relatie care s-a concretizat si din punct de vedere sexual , insa nu a durat prea mult,a fost un esec as putea spune,imi pierdusem speranta ca voi mai gasi un baiat care sa nu imi insele asteptarile.dupa un an insa l-am gasit.aici vine partea urata.eu il iubesc si el ma iubeste...dar pe plan sexual nu ma satisface oricat s-ar chinui.nu stiu care sa fie motivul...eu chiar nu simt nimic si este frustrant , mentionez ca fostul ma facea sa ma simt minunat.este si o diferenta de "marime" ca sa spun asa dar nu cred ca asta este problema...ce as putea face sa ma simt bine cu el?...asa nu s-ar duce de rapa ceva ce am asteptat atata timp.
multumesc anticipat pt raspunsuri !

eva31

eva31

In cazul asta...

26 Apr 2011, 02:03

Singura solutie sunt compromisurile. Mai ales din partea ta. Doar sexul nu este totul intr-o relatie. Si orgasmul nu este doar local, se poate incepe chiar de la preludiu. Receptori de sensibilitate exista pe toata pielea, prin mangaieri. Puteti folosi si lumanarele, pentru lumina difuza si muzica, betisoare chinezesti, parfumate. Solutii exista, dar mai uita-te si tu la filmele romantice si pe internet, ai ce invata.

cold_as_ice

cold_as_ice

Eu

26 Aug 2010, 09:23

nu vad unde a fost ironica Autumn. Din contra, nici eu nu pricep de ce chestia asta cu "marimea" este atat de "mediatizata".

Nu neaparat marimea determina placerea sexuala pt ca daca e sa ne luam dupa studiile medicale un penis de 13-14 cm este perfect capabil sa ofere satisfactie fizica.

Problema este aici una de ordin psihic, cel putin eu asa o vad. Deea sustine ca il iubeste. Daca il iubeste atunci il va "invata" cum sa o satisfaca si fizic.

stoe

stoe

:)) doamne Autumn ...

20 Aug 2010, 11:50

alta intrebare mai stupida nu ai putut pune ...

iar referitor la lungime, grosime etc ... iti spun din proprie experienta de viata ca nu conteaza .. daca stii ce sa faci cu "ea" ... ajungi la placeri maxime ... aici intervine si experienta ta, si cunoasterea persoanei cu care esti, si cheful, locul actiunii .. sunt mai multi factori importanti care ajuta sau inhiba .

ma gandeam zilele astea la ce sfat sa-ti dau ... si mi-a venit in minte o intrebare : el se simte bine, este in largul lui ? .. se termina usor sau greu ? rapid sau are nevoie de mai mult timp ? ; tu in acelasi timp .. cum esti ? ... pt ca si asta conteaza foarte mult.

Sper sa intelegi ce vreau sa spun. Pentru ca undeva la mijloc intre voi doi exista aceasta problema, iar eu incerc sa imi dau seama care e acea problema.

Sper sa nu fie prea intim, desi este :|

ok

deea164

deea164

sa stii ca

19 Aug 2010, 16:39

de masuratori nu m-am apucat...da..este o diferenta evidenta...daca vrei sa ma ajuti cu un raspuns ok...hai sa nu divagam de la subiect ca nu isi au rostul intrebarile ironice aici cred eu.

autumn

autumn

Auzi

19 Aug 2010, 08:42

dar de unde esti tu asa sigura de aceasta "diferenta de marime"? E asa de evident? te-ai apucat de ...masuratori?!

scorpion_girl

scorpion_girl

Problema ei

18 Aug 2010, 08:39

este destul de "delicata" as spune.

Cateodata se intampla sa nu te potrivesti din punct de vedere sexual cu un partener, orice ai face, oricat de bine te-ai cunoaste si oricat de deschisi la minte si dornici de a oferi placere ar fi ambii parteneri.

Pur si simplu nu este acea chimie necesara..iar sexul devine incet-incet ceva neplacut.

Exista si posibilitatea ca totul sa fie cauzat de insuficienta cunoastere. Asta ar fi partea usoara...

stoe

stoe

ce ai putea face ...

18 Aug 2010, 06:44

Eu unul, cred, ca obisnuinta isi spune cuvantul, iar timpul petrecut cu noul tau prieten este destul de scurt, inca nu a-ti reusit sa va cunoasteti, din pct de vedere sexual, fantezii, placeri ascunse etc. Cred ca timpul le rezolva pe toate. Trebuie sa aveti rabdare unul cu altul, sa nu grabiti lucrurile, sa vorbiti mai mult pe aceasta tema, sa ajungeti la o cale de mijloc.

si eu am trecut printr-o situatie asemanatoare, cu toate ca si acum inca sunt in ea :)) dar asta, e pt ca nu gasesc persoana potrivita pt o relatie serioasa, ci numai aventuriere .. iar relatiile sunt maxim de 2 luni .... in comparatie cu ultima relatie serioasa pe care am avut-o si care a durat 3 ani ...

dupa acea relatie de 3 ani, cu fiecare fata cu care am avut contact sexual, nu m-am simtit la fel de bine cum ma simteam cu aceea din relatia amintita.

incet, incet, vei trece peste aceste mici "incidente" si va fi totul bine :)

toti trecem prin asa ceva :) .. e o mica etapa a vietii

succes !