cred ca nu-l mai iubesc pe sotul meu!

by: candy1
Sunt casatorita de 11 ani in urma unei relatii de iubire intensa cu sotul meu care in ciuda iubirii impartasite avea si unele scapari,adica iesirea exagerata cu prietenii sau exagerarea cu bautura lucruri pe care am refuzat sa le vad sperand ca dupa ce n vom casatori se va schimba, ceea ce nu s-a intamplat.Acum 3ani am cunoscut alt barbat necasatorit,din pacate din alta tara dar am avut ocazia sa fim f. mult impreuna serviciul meu avut in acea tara permitandu-mi sa petrec multe nopti fierbinti cu el sau sa iesim in diverse locuri descoperind ca incepem sa ne cunoastem si sa ne iubim.el a acceptat faptul c sunt casatorita la inceput apoi a zis ca ma vrea doar pt. el.am revenit in tara de aproape 10 luni dar continuam sa vb. la tel.si pe internet spunandu-mi ca ma asteapta pana divortez.relatia mea cu sotul nu s-a imbunatatit, dar din cauza mea de data aceasta, eu fiind f. rece cu el nu-l suport sa ma atinga simtindu-ma vinovata fata de celalat barbat.sotul meu si-a dat seama ca ascund ceva dar e dispus sa ma ierte si chiar s-a schimbat din teama de a nu ma pierde.dar e corect fapul ca i-am cerut atata timp sa se schimbe iar acum cand simt ca traiesc el ma doreste?

eva31

eva31

Daca nu-l mai iubesti, divorteaza.

25 Apr 2011, 02:40

Si fii fericita cu cine vrei tu.

mitutza

mitutza

gandeste-te la tine

02 Sep 2010, 21:02

daca te intorci la sotul tau, exista riscul ca dupa un timp el sa isi reia acel comportamet ostil... si chiar daca acum "te iarta" si te vrea inapoi, va ajunge sa iti reproseze infidelitatea

yummy

yummy

Totusi

27 Iul 2010, 00:26

Ideea este ca daca nu o sa-l alegi pe celalalt o sa regreti, clar. Dar, gandeste-te cat de bine il cunosti pe cel nou pentru ca toate relatiile la inceput sunt super si doar mai tarziu isi arata fiecare partile rele; si poate o sa regreti pentru cei 2 copii cel putin, gandeste-te mai bine.
Succes.

didy21

didy21

Si eu sunt aproape la fel

25 Iul 2010, 13:09

Sunt casatorita de 5 ani si am 2 fetite (4 ani si una are 10 luni).Sotul meu se purta foarte urat cu mine si inainte de craciun am fost la un pas de divort.Mi-a zis ca se schimba s-a schimbat 2 saptamani.Am intalnit si eu un alt barbat care ma intelege ,ma iubeste si e dispus sa ma astepte sa divortez.Totusi inca nu stiu ce sa fac.Mai mult ca sigur o sa divortez.Am numai 26 de ani si am dreptul sa fiu fericita.Un sfat sigur nu stiu sa iti dau dar gandeste-te cu care barbat esti mai fericita,cine te-a facut mai mult sa razi si cine sa plangi.

carcotasha

carcotasha

Parerea mea

22 Iul 2010, 11:01

Fugi mancand pamantuuuuuuuuuul!!! Vor trece anii shi vei regreta ca nu l-ai lasat pentru ca lucrurile se pot ameliora o perioada dar pana la urma tot in punctul asta ajungi. Shi atunci nu-l vei mai avea nici pe celalalt. Nu sunt de acord cu relatziile intamplatoare dar, daca ai avut shansa sa cunoshti un om adevarat (tu shtii cum e, noi nu-i putem evalua sentimentele pe care le are pentru tine?!) merita sa faci pasul. Acum se mai ridica o problema: nu shtim daca avetzi copii?!?! Daca aceshtia exista stai,mama, cu el. Un alt barbat te va iubi pe tine dar niciodata cu adevarat pe copilul tau facut cu altul. Iar ca femeie , atunci cand ai nascut un copil, ai ales sa nu te mai pui pe tine pe primul plan. Cam asta e...

orhidea

orhidea

Fa cum iti dicteaza inima !

10 Iul 2010, 21:10

Si asa cum spune d-na sexolog : " Daca sotul dvs. s-a schimbat, lucrurile au o mare sansa sa redevina ca inainte", dar....
Caci exista un DAR intotdeauna, ceea ce s-a schimbat nu sunt LUCRURI, iar faptul ca sotul tau s-a schimbat, acum e prea tarziu ptr. tine si poate nu te mai intereseaza/nu mai conteaza ptr. tine, atat de tardiv este ptr. tine. Sfat : fa asa cum iti dicteaza inima si sufletul tau caci viata iti apartine. Vorba aia "cum iti asterni asa dormi !" Daca el este necasatorit, te iubeste f. mult si te asteapta... atunci ce mai astepti ! Si orice s-ar intampla, de foame nu mori, te descurci tu !
Bafta !

miutacovaci

miutacovaci

sant si altele care au ajuns la aceeasi concluzie

23 Mar 2010, 20:00

da, nu-l mai iubesc, dormim totusi in acelasi pat, "cur in cur"fara a ne atinge, ca doi straini, dupa 20 ani de casatorie. este greo o hotarire cind mai sunt si doi copii la mijloc si pe zi ce trece nu mai esti bagata in seama numa cind e gol frigiderul sau nu este mancare gatita. nu este corect,nici etic, dar tot vrem ceva mai bun pentru noi.

tashulina

tashulina

Bine ca

15 Mar 2010, 12:30

e "dispus sa te ierte"! Ce aiurea, acum a realizat ca te vrea???

cos_mina

cos_mina

eu te inteleg

15 Mar 2010, 10:28

doar o viata ai,traieste,iubeste,priveste inainte si niciodata inapoi.decat sa stai langa sotul tau si gandul tau sa fie la celalalt,iar dupa ce faci dragoste cu sotul tau sa te simti murdara si vinovata fata de barbatul care te-a facut sa simti ca traiesti,mai bine te-ai gandi la tine la sufletul tau.