DORESC UN SFAT

by: orhidea
Buna. Sunt Elena si am 38 de ani, 16 ani de casnicie si o fiica de 15 ani. Am sot, iar in luna august am cunoscut intamplator un barbat care ma innebuneste. Il iubesc de nu mai pot tocmai ptr. ca la pat stie ce sa-mi faca, ceea ce sotul nu-mi ofera. Nu stiu ce sa fac. In casa mea parca ma sufoc : pe sot nu-l mai suport nici sa-l vad si nici prin preajma mea. Tac si inghit in noduri, caci nu pot spune nimic. Sunt suparata tot timpul si ma gandesc numai la o noua intalnire cu amantul. Nu mai suport pe nimeni in jurul meu, si parca nu ma mai intereseaza nici un subiect. Multumesc. Ce sa fac ?

eva31

eva31

Sfat

26 Apr 2011, 02:19

De ce confuzi tu iubirea cu satisfactia sexuala? Tu stii si altceva despre amantul tau decat dimensiunile lui? Ar trebui sa iti vezi de familia ta si sa discuti cu sotul tau despre viata voastra intima, in felul asta poate ajungeti la un ``numitor comun``. Nu se merita sa renunti la o casnicie de 16 ani pentru sex cu un strain despre care nu stii mare lucru.

micusa

micusa

BUNA

01 Iul 2010, 17:18

am citit intamplator intrebarea ta....
si as vrea sa spun si eu ceva...am 17 ani si de curand mami s-a despartit de tata...amandoi au pe altcineva. si cu toti am inteles ca si mami si tati ne iubesc la fel de mult insa nu se mai iubesc ei intre ei. nu sunt eu in masura sa va dau dumneavoastra sfaturi , pentru ca nu am varsta necesara si nici experienta in viata...dar va spun ca sunteti tanara si daca nu va mai iubiti sotul, fetita va intelege, asa cum am inteles eu. de ce sa va distrugeti restul vietii? Sarut mana!

orhidea

orhidea

PENTRU : sexolog_jenichiriac

30 Iun 2010, 18:23

Multumesc de sfat. Scuze ptr. intarzierea cu care va raspund, dar....Ce vreau eu sau cum as vrea sa fie viata mea sunt constienta ca nu se poate! Si asta ptr. ca si eu si el suntem casatoriti cu cate un copil, desi nici el nu se intelege cu sotia. Acceptam viata asa cum vine ! Si suntem inca impreuna (aug.2009-in prezent 30.06.2010)iubindu-ne cu aceeasi intensitate. Cat despre sot : monotonia predomina. Asta este ! Am ajuns sa traiesc pentru ziua ce va urma cand stiu ca-l voi vedea si-mi voi revarsa tot naduful dragostei asupra lui. Va multumesc.

ynna000

ynna000

pleaca de acolo

16 Nov 2009, 14:25

Fata are 15 ani e destul de mare sa inteleaga si cred ca si vede asta. Normal ca obseerva k parintii ei nu mai sunt cum erau inainte si sunt sigura k iti observa si tie chipul suparat.
In plus, vrea sa-si vada mama fericita asa ca ia fata si pleaca va intelege.

tashulina

tashulina

Nu e normal

16 Nov 2009, 10:20

sa-ti sacrifici viata doar pt ca ai un copil!

Un copil este mai traumatizat psihic daca va creste intr-o familie in care parintii nu se iubesc si nu se suporta, dar stau impreuna "de dragul lui", te asigur.

Iar acel copil nu mai este mic, sa fie traumatizat, are 15 ani, sunt sigura ca va intelege si ca pt fiica ta, fericirea ta va fi mai importanta decat sa aiba "pe hartie" ambii parinti langa ea.

Insa un lucru nu ignora, poate cel mai important. Esti sigura ca cel gasit acum iti va oferi fericirea pe care o cauti??