dupa nasterea copilului

by: ursoaica
vreau si eu sa stiu de ce dupa nasterea copilului meu, sotului meu ia disparut dorinata de a mai face sex impreuna.Daca inainte avem o viata sexuala regulata de aproape 3 ani facem sex o data la cateva luni.Am nascut prin cezariana iar fizic sunt tot ca inainte de sarcina.Am incercat sa discut cu el, sa-l provoc si rezultatul este tot zero.

lolitalove

lolitalove

e vina ei pe naiba

25 Aug 2011, 04:44

bai da mult li-se mai cer femeilor ......dar copii mai sunt barbatii .....uneori am asa o sila de indolenta lor .......ei niciodata nu se preocupa de nimic ......
off uneori chear ma gandesc ....ce bine le statea la inceputul relatiei ...cand trebuieu sa concureze cu alti barbatii ptr atentia noastra .......siguranta asta ma omoara la ei .....stau ca nesimtitii si nu mai fac nimic ......eu in privinta mea chear ma gandesc sa experimentez o criza de gelozie la el sa i-se duca o data acest gand ca orice ar face eu voi sta pe vecie cu el ........ca sunt legata de el ......imi e mila de tine ca ai copil ...ca e mai rau considera acel copil ca o catusa ptr tine ........asa a fost sotul unei prietene ale mele ......a inselat-o ....credea ca nu il lasa din cauza fetitei ........ei... i-a dat un sut in cur de nu s-a vazut si si-a gait unu si mai frumos si mai cu banii .....asa avand copil ...a gasit ....asa ca barbatii sa nu se mai lase asa pe urechea bleaga ....ca o data ne putem satura de ei ...cat sa mai induram ,copil , munca , casa , EI .apai sa participe si ei la rezolvarea problemelor ce atata corcoleala ,spunei clar ca nu iti place ca tu vrei sot un partener nu numai tata la copil

eva31

eva31

E vina ta.

26 Apr 2011, 03:01

Daca nu ai mai avut grija de el...
E bine sa ai grija de bebelus, dar totusi, seara si nu numai, adu-ti aminte ca ai si un sot si ca nu esti doar mama, mai esti si femeie maritata. E posibil ca, pana acum, sa isi fi si gasit pe altcineva.

cp_venca

cp_venca

dupa nasterea copilului

07 Ian 2010, 19:07

incearca sa gasiti timp si pt voi doi, totusi mi-e greu sa cred ca nu mai reusiti sa va intalniti sau poate are pe altcineva. Ar trebui sa-ti dea de gandit refuzurile lui de a nu mai face dragoste. Eu am 2 copii si cea mica are 4 luni si tot ne gasim timp pt noi.Bafta

ursoaica

ursoaica

dupa nasterea copilului

06 Ian 2010, 14:56

multumesc pentru raspunsuri.Chiar nu m-am gandit ca ar putea sa ma vada doar ca mama...Iar timp petrecut doar noi doi nu am mai petrecut demult, fiindca ori avem de lucru, ori copilul nu doarme ori, ori...Dar am si receptat raceala din partea lui pt. ca atunci cand vrei ceva tot faci ceva sa realizezi.M-au durut refuzurile lui,stiti cum e atunci cand esti refuzat mereu, mai ales in privinta sexului...Si din cauza acelor refuzuri nici nu am mai luat initiativa de foarte multa vreme.

alexandras

alexandras

..

06 Ian 2010, 14:05

e si normal, te vede ca pe o mamica, incearca sa il rupi din viat azilnica.

tashulina

tashulina

Auzi

06 Ian 2010, 10:15

, dar tu nu poti discuta deschis cu sotul tau?

Nu crezi ca cel mai potrivit raspuns, si cel mai corect, ti-l poate oferi chiar el?

catalina_hetel

catalina_hetel

poate te percepe ca mamica

06 Ian 2010, 09:22

Dupa nasterea copilului, barbatii pot incepe sa isi perceapa partenerele doar ca mamicile copilului. Cineva spunea ca nu poate face sex oral cu sotia pentru ca sotia isi pupa copii dupa aceea. incearca ca pentru o perioada sa faceti ceva care sa va scoata din rolul de parinti, sa faceti ceva doar voi doi...mergeti undeva unde sa fiti un cuplu ca inainte. tu esti si mamica, dar esti si femeie, fa-l sa vada asta.