Bona CALIFICATA sau bona cu EXPERIENTA?

by: antoanetaistrate
Am citit si auzit cu toatele fel si fel de experiente ale mamicilor cu bonele.
Sunt milioane de intrebari care nu isi gasesc raspunsul , despre cum ar trebui sa fie Bona Ideala???

Si uite asa mai vin si eu cu o intrebarea, atentie si vedeti ce raspundeti!
( adica luati toate variabilele in calcul, si banii si autoritatea pe care i-o confera calificarea...)

Intre o TANARA ABSOLVENTA A SCOLII DE BONE, cu tot ce inseamna ea, adica, ore de curs, ore de practica, examen diploma,
si
O BONA DE VARSTA MEDIE, DOAR CU EXPERIENTA DE ACASA, MATERNALA,

Ce alegeti?

klbodza

klbodza

Bona buna este cea care iubeste copii

10 Sep 2007, 23:03

da, sa fie simpatica si de incredere si sa-l iubeasca pe copilas

http://www.sexytop.ro/vote.php?id=181538&code=9982a7cdba77a76be1672f443cf9d62c

pisi

pisi

Bona fara sex-appeal

06 Iun 2007, 23:26

Chiar astazi am citit intr-o revista ca se cauta mai ales bone uratele(micute,grasute,aiurea imbracate).
Si e chestie pe bune,unele mamici devin geloase pe bone daca arata prea bine,asa ca prefera sa angajeze tipe in varsta si nu prea aratoase.
Nu prea am auzit pe careva sa se intereseze prea mult de o bona calificata,ci sunt interesati de bone care sa nu ceara foarte multi bani pentru munca prestata,dar care sa si fie de acord cu un program flexibil de munca.

dana84

dana84

depinde de cat de mult va sta cu copilul

01 Iun 2007, 14:44

daca as fi plecata de acasa mai toata ziua si nu as mai avea deloc timp pentru copilul meu, as alege o bona calificata iar daca ar fi vorba de cateva ore pe zi, atunci o bona fara calificare ar fi ok.

pe vremuri nu se punea deloc accent pe educatia bebelusului, oamenii credeau ca trebuie sa il educe de pe la 4-5 ani. dar conteaza foarte mult tot ce vede copilul, ce exem inca de la varste foarte fragede.

Link-uri recomandate:designer interior onlinedesigner interior bucurestinikydecor.romobilier living preturiclassic interior design
Acest site foloseste Cookie-uri.
Folosim cookie-uri pentru a personaliza continutul si reclamele, pentru a oferi caracteristici specifice retelelor sociale si pentru a analiza traficul nostru. De asemenea, impartasim informatii despre felul in care ne utilizati site-ul, cu partenerii nostri de pe retelele sociale, de publicitate si de statistica in conformitate cu Politica de confidentialitate. Va puteti administra preferintele in Setari cookie.