Cum ati reactionat cand ati aflat ca sunteti insarcinata?

by: ram0na

analie

analie

RE nu ştiu ce să fac....

09 Oct 2006, 21:08

Dragă Anda...
Cum n-ai dat prea multe detalii despre relaţia ta...nu-ţi pot spune decât că, orice hotărâre ai lua, cel mai bine este să te gândeşti de două ori înainte...asta pentru a nu regreta mai târziu.Părerea mea este să te consulţi şi cu partenerul tău, deoarece numai împreună puteţi lua cea mai bună hotărâre.
BAFTĂ!!!!
P.S.Să ne spui şi nouă ce hotărâre ati luat.

analie

analie

Aş fi tare mândră de mine....

09 Oct 2006, 21:00

Eu cred că aş sări în sus de bucurie...mai ales că-mi doresc un bebe foarte mult.Sinceră să fiu la inceput soţul meu era cam speriat la gândul de a fi tată, dar cu timpul,dupa 2 ani de căsnicie a ajuns şi el la concluzia că este singurul lucru care ne mai lipseşte pentru a fi pe deplin fericiţi.De aproape un an ne chinuim si,nimic.Sper că va veni şi ziua aceea şi atunci voi fi cea mai fericită mămică din lume.
Până la urmă asta este menirea femeii...dacă nu ai un copil pentru ce mai trăieşti.
In concluzie, un copil nu-ti poate aduce decat multa bucurie si implinire sufleteasca.
Succes!

meonlyme

meonlyme

Cum ati reactionat cand ati aflat ca sunteti insar

07 Feb 2006, 17:03

Chear nu stiu cum as reactiona... mi-as pierde mintzile..nu de alta dar la 17 ani ..un bebe ? .. Neh nu prea mere.. :)) Si sper k prea curand sa nu aflu lucru asta :)))

anda21

anda21

nu stiu ce sa fac

01 Oct 2005, 11:09

am 21 de ani si am aflat de curand ca sunt insarcinata. nu stiu ce sa fac. dati-mi un sfat va rog.

ancabaciu2004

ancabaciu2004

RE: Cum ati reactionat cand ati aflat ca sunteti insarcinata?

16 Feb 2005, 15:23

Draga ramona,da,asteapta-te sa te schimbi radical.O mama se schimba enorm.Copilul te schimba si te invata cum sa te porti cu el si cum sa il cresti.Copilul leaga o casnicie mai mult decat orice,leaga acei 2 oameni mult mai mult decat oricand.e jumatate din tine si din el....E lumina voastra si o fericire de nedescris.cand il/o auzi zicandu-ti mami esti in al noualea cer...Si cand te pupa,si cand iti zice iarta-ma.La fetita mea se opreste fiecare om pe strada...si o admira.are 2 ani si e f.sociabila,ieri am auzit-o zicand o poezie.Bea singura cu cana si mananca singura.dar nu face singura pe olita.Totul depinde de tine.cum il formezi,asa il ai.Conteaza sa ii vorbesti ff mult,inca din burtica.

ancabaciu2004

ancabaciu2004

16 Feb 2005, 15:18

Am plans fara oprire o zi intreaga.Am continuat in inconstienta de a nu ma proteja...pt.ca imi doream.Nu era momentul pt.ca urma anul 4 de facultate si licenta s nu doream sa le ratez.Dar Dumnezeu m-a ajutat sa merg cu fetita in brate la festivitatea de absolvire ca si viitor avocat...

puciu

puciu

RE: Cum ati reactionat cand ati aflat ca sunteti i

08 Nov 2004, 18:10

Cand nu il astepti, nu esti prea fericita, dar cand intarzie sa apara...

04 Oct 2004, 16:06

Eu am fost foarte fericita, mai ales ca ne-am dorit foarte mult. La inceputul casniciei nici nu vroiam sa aud de copii dar, dupa 5 ani, am inceput sa ma gandesc serios ca ar fi timpul.
Mai bine de 1 an am tot incercat sa raman insarcinata, ne hotarasem deja sa apelam la fertilizarea in vitro, am trecut printr-o perioada de depresie in care ma obisnuisem cu gandul ca asta este, dar pana la urma s-a intamplat. Am avut o sarcina foarte dificila dar a trecut si acum suntem niste parinti fericiti! A meritat tot chinul prin care am trecut!

ram0na

ram0na

Cum ati reactionat cand ati aflat ca sunteti insarcinata?

07 Sep 2004, 18:46

Sunt casatorita de cateva luni si , chiar daca nu m-as fi asteptat atat de repede.......am ajuns la concluzia ca ne dorim un copil. Uneori privesc lucrul asta cu foarte multa incredere si convingere, alteori ma sperie teribil de mult. Sincer nu imi dau seama de unde sentimentul asta de frica, mai ales ca avem toate posibilitatile sa crestem un copil. Ma intreb daca ma voi descurca, daca nu este alegerea potrivita, daca nu voi fi un parinte.
probabil pana nu voi afla cu siguranta ca sunt insarcinata, nu ma pot pune exact in postura aceea, insa acu ma simt uneori foarte speriata.
Asta fiind problema mea, as vrea sa stiu cum v-ati simtit atunci cand ati aflat ca veti avea un bebe? Si daca sarcina schimba putin din mentalitatea mamei. Eu acum ma simt ca un copil (desi am 24 de ani), alintat si chiar putin egoist. In plus, am un sot extrem de iubitor, care ma alinta la maxim si imi incurajeaza latura copilaroasa.
Va pup si va salut! :)