Ce face o femeie frumoasa?

by: flower

b1a90

b1a90

femei frumoase, femei urate

29 Apr 2007, 14:20

sincer, nu cred ca exista femei urate, doar femei neingrijite. orice femeie are calitati si daca stie sa si le accentueze isi imbunatateste imaginea. aici ma refer la fetele alea pe care le vezi pe strada si zici in gandul tau "waw.. ce bine arata", chiar daca nu are trasaturi foarte frumoase. alea sunt femeile ingrijite, care stiu sa se simta bine in pielea lor. bv lor!

anca_ada

anca_ada

:)

02 Feb 2007, 18:35

sa fie mandra!!

Increderea

21 Dec 2004, 17:56

in noi...asta conteaza cel mai mult.Uite-te in oglinda si redescopera-te...nu-ti mai observa doar defectele...(cum fac si eu de obicei :)) toate avem parti frumoase care merita puse in evidenta.Sa avem incredere in noi,sa ne respectam corpul si sufletul.}{

amalia2577

amalia2577

RE: Ce face o femeie frumoasa?

23 Nov 2004, 10:29

o femeie frumoasa are succes.Pe toate planurile.Exceptand cazurile in care cea in cauza nu sta bine cu inteligenta...

k3nt

k3nt

12 Nov 2004, 23:41

sa inteleg ca esti sau ai o situatie financiara foarte buna :)) sau ? cum de ai dat exemplul asta ca se poate rezolva cu operatii etetice . hai sa iti zic eu ceva : cunosc fete care sunt complexate de cum arata si ar face orice sa fie mai frumoase si nu cum ca nu au deocamdata posibilitate finaciara . si sa nu spui ca sa isi gasesac pe unul cu bani sa ii dea ca am sa incep sa rad . pt ca sa imi spui tu mie care baiat accepta sa faca asa ceva . si atunci ele ramana asa complexate si far abaieti sau poate isi gasesc pe cineva care sa se uite la ele si de frica de a nu ramane singure se ataseaza de el si traiesc cate o viata monotona si normala zic unii . nu e asa ? chiar daca are o frumusete interioara extraordinara. pa pa

femmefatale

femmefatale

12 Nov 2004, 19:26

sonia nicula din cluj???

sonia_b

sonia_b

12 Nov 2004, 13:38

Buna intrebare. Eu cred ca frumusetea sufletului, curatenia si puritatea interioara face sa fie frumosa o femeie....nu prea conteaza aspectul exterior pt. ca acesta se schimba odata cu timpul sau cu ajutorul operatiilor estetice atat de folosite de femeile din ziua de azi....cu bani bineanteles.....sonia

k3nt

k3nt

09 Nov 2004, 14:10

nu o atractie sexuala . ci macar o atractie fizica pt ela sau el . dar atractie ttrebuie sa existe . pt acel corp uman ca daca nu este nu e nimic si nici nu va fii

femmefatale

femmefatale

09 Nov 2004, 13:53

da ai dreptate k3nt, din pacate asa e viata si asa e societate asta, dar nu intotdeauna va exista o atractie sexula de la prima vedere!!!

georgiana

georgiana

09 Nov 2004, 13:07

Aspectul fizic este cel care iese primul in efidenta la o femeie.Te vede pe strada si zice "mama ce buna e asta,ce i-as face" si apoi se apropie de tine sa se bage in seama,(daca nu te duce cat de cat capul)unii te invita in oras chiar daca esti cam prostuta ca poate poate le iese si lor ceva(dar numai din punct de vedere sexual si numai atat),altii care cauta o fata cat de cat mai desteapta o iau la fuga.Deci daca esti frumoasa nu conteaza enorm,pentru ca un barbat daca vrea ceva serios(o relatie de lunga durata,casatorie) sigur va alege una mai putin frumoasa,dar cu calitati superbe si daca va gasi una frumoasa si destepata(ceva mai rar) sigur va gandi ca a descoperit femeia visurilor lui.Am dat un exemplu care se intampla foarte des.Exista si femei frumoase cu capul pe umeri,dar in general cele frumoase li se urca frumusetea la cap si se cred printese si ca nimeni nu le ajunge la nas(cunosc f multe exemple).

k3nt

k3nt

08 Nov 2004, 14:42

ai si tu dreptate foarte multa FEMMEFATALE si fie care are dreptate in felul lui, dar asta este lumea rea si parsiva nu ai ce sa faci .totzi baietii se uita la aspectul fizica pt ca daca nu exista atractie din partea ei nu poate exista nimic .si cine nu crede asa nu mai zic nimic ca am foarte mult dreptate . nu potzi sa te indragostesti de cineva de care nu itzi place sau nu te atrage din p.d.v. sexual .

femmefatale

femmefatale

08 Nov 2004, 13:57

hai sa fim un pic seriosi, barbatii se uita mai mult la aspectul fizic, si mai putin se gandesc ei la altceva, ok mai sunt si exceptii de la regula dar mai putin, asa ca eu sunt de parere ca aspectul fizic e cal mai important iar dupa aceea vin celelalte!!!!

k3nt

k3nt

01 Nov 2004, 13:46

Corect GEORGIA fiecare femeie este frumoasa in felul ei si pt fiecare exista cineva acolo care o va iubii si o va indragi indiferent de cum arata . Cea mai frumoasa este frumusetea sufleteasca si mai ales atunci cand este in doi . va pup pa pa

georgiana

georgiana

31 Oct 2004, 14:43

Fiecare fameie este frumoasa in felul ei si nu cred ca noi suntem in masura sa zicem ca draga doamne cunoastem femei urate si femei frumoase,am spus si mai zic inca o data fiecare este frumoasa in felul ei si nu cred ca aici mai incape vreo discutie.

cmladenovici

cmladenovici

31 Oct 2004, 11:31

Am facut astazi un tur al acestui forum. Intrebari interesante, raspunsuri - idem. Sunt putin contrariata si mi-as fi dorit sa nu fie asa cum ma gandeam, dar... DE CE ATATEA GRESELI DE GRAMATICA, fetelor? Pe unde ati fost in anii de scoala? Nu ma refer la a manca sau amesteca o litera, ma refer la a pune cratima acolo unde nu trebuie si a nu o pune acolo unde trebuie. Cred ca preocuparea pt a scrie si a vorbi corect ar trebui sa ne preocupe mai mult decat farduri, rujulete, hainute, cure de slabit. Poate va trebui sa-i scriem cuiva cateva randuri la un moment dat, iar cand repectiva persoana le va citi s-ar putea sa o ia la sanatoasa si atunci nu va mai conta daca esti femeie frumoasa sau nu. O FEMEIE FRUMOASA STIE SA SCRIE SI SA VORBEASCA CORECT.

cmladenovici

cmladenovici

31 Oct 2004, 09:23

Eu cred ca frumusetea unei femei trebuie sa vina din interior. S-ar putea sa par desueta cu aceasta afirmatie, probabil sunt decana de varsta a acestui forum (am 33 de ani), unii vor spune:"baba aia, nu mai are ce arata in exterior si d"aia tot ne zice de faza cu interiorul". Niciodata nu am fost o persoana urata, dar nici nu m-am considerat frumoasa. Am cunoscut de-a lungul timpului persoane care se credeau cele mai frumoase dar de fapt adevarul nu era chiar asa - iar asta le facea sa para ridicole in fata celorlalti. O femeie (parerea mea) trebuie sa fie constienta de valoarea ei (si aici nu intra numai chipul, kg,lungimea picioarelor sau ultimile sandalutze de firma) ci ceea ce are de dat dincolo de prima impresie: naturalete, cultura generala, bunatate, capacitate de a intelege anumite situatii, realism, simtul umorului... Am vazut femei frumoase care erau frumoase si la 70 de ani si am vazut femei urate la 20. Ma gandeam ca o femeie pentru af considerata de cei din jur frumoasa nu trebuie sa se limiteze la tenul proaspat de dupa adolescenta. Frumusetea care dureaza se construieste zi de zi, an de an.

alex_finutz

alex_finutz

29 Oct 2004, 19:13

Lora sa stii ca ai scris exact ce ar trebui sa stie toate fetele frumoase:sunt baieti care ajung la concluzia "frumoasa dar cam ..." Chiar imi place "concluzia" ta:"juriul este foarte aspru".

lora

lora

29 Oct 2004, 09:31

O femeie FRUMOASA trebuie sa fie ambitioasa tocmai din acest motiv - sa lupte pt. o cariera de succes, pt. prietenii. De cate ori n-ati auzit comentandu-se despre o "frumoasa" ajunsa intr-o functie de conducere barfe de genul "se culca cu seful al mare" sau "fusta aia scurta a promovat-o"? Intr-un cerc de prietene, exista fara doar si poate un sambure de invidie (deh, femei suntem!), asa ca "frumoasa" grupului are mult de munca: sa asculte cat mai bine, sa-si ajute prietenele, sa dea un sfat potrivit. Daca nu, apare discordia: "A, tu n-ai cum sa ma intelegi, n-are cum sa se intample asta unei printese ca tine" si "printesa" este automat exclusa! Rautaciosi sunt multi, stiti voi - "E frumoasa, DAR..." (urmeaza multe comentarii negative). Asadar, frumoaselor, puneti-va pe treaba! Aveti ceva de demonstrat, iar juriul este foarte aspru!

k3nt

k3nt

28 Oct 2004, 12:43

am gasit-o deja si sper sa fie ceva frumos deocamdata este . se pare ac esti o persoana deosebita Georgia si itzi doresc sa ramai asa ca sa fii iubita :PP pa pa

georgiana

georgiana

23 Oct 2004, 16:25

Iti multumesc foarte mult k3nt si tie iti doresc multa iubire si sa gasesti o fata care sa te merite.Am scris toate acelea cu speranta ca vor mai fi fete care sa-si dea seama pana nu e prea tarziu.Doresc la toata lumea multa fericire si iubire:)

k3nt

k3nt

23 Oct 2004, 13:21

Georgia`` imi pare bine ca mai sunt si fete frumoase care gandesc asa . Iti doresc sa ai parte numai de iubire si sa fii fericita ca meriti . Ai tu dreptate fiecare are o frumusete interioara a lui si e mai frumoasa dect oricare alta , dar daca ar gandi fiecare fata asa ce bine ar fi :)) .

georgiana

georgiana

23 Oct 2004, 00:58

Dupa parerea mea nu frumusetea fizica conteaza ci frumusetea sufleteasca pt ca cea fizica dispare cu anii,oricat ne-am chinuii noi sa ramanem frumoase la exterior nu o sa mai merga si cred ca se vede la rudele noastre mai in varsta,asa ca va rog eu tineti cont de frumusetea interioara(sufleteasca).Mie toata lumea imi spune ca sunt frumoasa dar nu mi-a intrat asa in cap si sa incep sa fiu pe interes vreau sa fiu iubita si sa iubesc in viata nu sa imi fie scarba sa stau cu el,dar lasa ca e bun are banii, nuuuu gresit iubirea conteaza si un pic de minte si se pot face foarte usor si banii impreuna.Acum fiecare cu parerea lui dar eu am vazut la prietenele mele cu s-au schimbat cu interesul asta si de asta incerc sa explic si eu ceva aici.Multumesc.

k3nt

k3nt

21 Oct 2004, 14:23

Interesant ce face o femeie frumoasa :))) hm . SA va zic eu parerea mea caci eu am intalnit multe si imi place sa le studiez si in general oamenii . Asadar femeile frumoase multe dintre ele cauta banii baietilor sa ii rupa de bani de parca e de datoria noastra sa le intretinem . Nu zi ca nu ar trebui sa avem grija sa nu le lipseasac nimic dar unele intrec masura . Iar a doua categorie realizea ca sunt frumoase si sunt nefericite ca nu isi gasesc marea iubire . Si asta stiti de ce pt ca majoritatea baietilor care nu au o situartie finaniciara foarte buna nu se uita la ele iar aici este din nou vin celor din prima categorie . Cam asta este tot.V-am pupat

dulceatza

dulceatza

07 Sep 2004, 18:45

normal oricat de frumoasa ar fi daca e cu noroi pe ea n-ai ce sa apreciezi la ea oricat te-ai chinui :)

ubitata

ubitata

cred ca unoeri o femeie mai putin frumoasa insa ingrijita (cand zic asta ma refer la ten, la imbracaminte, la tot fizicul) este mai atragatoare decat o femeie mai frumoasa insa neingrijita.:D

angelynna_for_you

angelynna_for_you

dar banuiesc ca din cauzA CA asa pot obtine mai usor unele lucruri materiale

angelynna_for_you

angelynna_for_you

asta nu stiu si nici nu pot explica, din simplul motiv ca eu nu as face-o si deci nu ma pot pune in locul lor

dulceatza

dulceatza

:rolleyes: si atunci de ce sunt din ce in ce mai multi cei care fac asta

angelynna_for_you

angelynna_for_you

n-am spus ca ne afecteaza doar prostitutia corpului.sunt de parere ca orice tip de prostitutie este decadenta si nociva

dulceatza

dulceatza

oare chiar prostitutia sufletului nu ne afecteaza ci doar a corpului asa cum spune angelyna?