Epilat acasa sau la salon?

by: monica_s23
Dragele mele, am citit in ultimele zile fel si fel de patanii, care de care mai trasnite si mai comice despre epilatul acasa sau la salon. Am citit povesti in care multe persoane s-au chinuit minute bune sa indeparteze ceara din diferite zone sau persoane care au zis ca nu mai calca in viata lor intr-un salon cosmetic (cel putin pana nu stiu cu siguranta ca persoana respectiva isi face treaba cum trebuie).
Plus ca mai este si zvonul cum ca poti sa iei fel si fel de boli de la saloanele cosmetice.

Asadar voi ce metoda de epilat alegeti si de ce?

angelicamard

angelicamard

kit-ul de epilare

06 Oct 2010, 00:02

Eu mi-am comandat un kit profesional pentru epilare si de atunci sunt f multumita. Pe picioare si pe maini termin cu epilatul in max 30 min, fara sa fac mizerie sau miros in casa. E un produs fff bun.
http://www.profesionalcosmetics.ro/store/5-epilare/43-aparatura/1658-super-kit-epilare-cu-7-componente.html?keyword=kit+epilare

monica_s23

monica_s23

ceara pe baza de zahar

18 Iun 2010, 23:54

Multumesc pentru raspuns. Eu folosesc momentan o ceara pe baza de zahar de la Parissa. Am ales-o pentru ca este singura ceara pe care am gasit-o in comert si lavabila si fara parafina. Sincera sa fiu este foarte ok, deoarece inainte ma faceam cu ceara de unica folosinta acasa si impreuna cu ceara si parul se mai lua si un strat de piele, pe cand cu cea de la Parissa, pielea ramane la locul ei. Plus ca daca mai raman portiuni mici care nu au fost luate cu banda, dau cu apa si gata..nu trebuie sa ma mai chinui cu uleiuri si alte minuni sa indepartez ceara.

liubovi

liubovi

Ceara traditionala

17 Iun 2010, 09:51

da, este ceara normala, dar o folosesc doar pt mine si cand este cazul mi-o reinnoste tipa care ma epileaza

monica_s23

monica_s23

intrebari :)

11 Iun 2010, 20:17

Liubovi este mai mult decat norocoasa. As vrea sa am si eu pe cineva care sa vina sa ma epileze. Ca de prietene imi este cam rusine si as prefera o persoana straina pentru acest lucru. Ceara pe care o folosesti este ceara normala? Adica cu parafina?

Alexandras te epilezi cu ceara sau cu epilatorul? Ca secretul asta nu ni l-ai spus..Si daca e ceara ce folosesti?

alexandras

alexandras

..

11 Iun 2010, 17:31

eu o fac acasa de cand ma stiu. dar sincer ma gandeam serios sa merg la un salon pentru cxa e altfel cand te face cineva care vede mai bine in locuri in care tu nu ai vizibilitate buna

ynna000

ynna000

daca

11 Iun 2010, 12:03

e sa privim asa, peste tot sunt riscuri... eu, personal, ma epilez acasa singurica cu aparatul de ras, in ceea ce priveste epilatul prefer sa mi l fac singura, in ritmul meu.

liubovi

liubovi

la domiciliu :)

11 Iun 2010, 09:02

Eu am pe cineva care vine si ma epileaza acasa. Am cratita mea cu ceara traditionala, pe care ea o reinnoiste de fiecare data cand este cazul si este fff ok. PAna s-o gasesc pe tipa asta am schimbat o gramada de saloane si ma enervam de fiecare data cand nu reaseam sa obtin o programare cand aveam nevoie, mai ales vara.