Cum ne imbracam

by: flower

ndrrl

ndrrl

cum ne imbracam

01 Mar 2007, 20:19

ne imbracam in ce te simti bine dar in acelasi timp sa te prinda, sa iti stea bine....de exemplu mie nu imi sta bine in fusta scurta, pt ca am paranteza, desi mi-ar place.asta e. nu ma imbrac, rabd. mie imi place mult sport, insa nu refuz si ceva elegant atunci cand este necesar. jeansul e necesar in garderoba mea

femmefatale

femmefatale

RE: Cum ne imbracam

08 Nov 2004, 13:45

din cate am vazut pe acasa fetele chiar se imbraca scuzati ca niste curvustine, nu mi-a venit sa cred, cand pe strazile Clujului umblau femei aproape dezbracate, nu ca am eu vreo problema insa barbatii......D-zeu cu ei!!!!
Femmefatale

cmladenovici

cmladenovici

31 Oct 2004, 11:17

parerea mea e ca in Ro fetele se imbraca de cele mai multe ori neadecvat momentului: buricutul gol la birou, pantofi de seara dimineata, blugi la petreceri simandicoase, haine de zi amestecate cu haine de seara, parfumuri de seara la birou etc. Nu mai vorbesc de fustele care acopera abia acopera chilotii la birou, scoala, facultate. Sidefuri pe fata la ora 8 dimineata. Noroc cu firmele multinationale care prin tinuta pe care o impun la servici mai schimba un pic decorul si tendinta romancelor. Multa lume spune ca fetele din Ro sunt cochete. Cu riscul de a nu fi pe placul unora, spun ca mie mi se pare o cochetarie ieftina.

georgiana

georgiana

28 Oct 2004, 23:57

Si eu cred acelasi lucru.Stiti de multe ori ma uit pe strada si vad fetele alea de 14 ani care se imbraca mai rau decat femeile,cand le vad ca isi pun tocuri si nu sunt in stare sa merga pe ele si cand isi dau cu tone de fond de ten cand au niste fete atat de curate si tinere si ele nu fac decat sa le strice.Ce se intampla???Chiar nu mai au oglinzi pe acasa?Nu se uita ca sunt mai imbatranite la fata decat mamele lor???

dulceatza

dulceatza

07 Sep 2004, 18:45

cred ca daca vrei sa vezi stilul unei persoane trebuie sa o vezi in timpul liber in zilele alea in care are mana libera sa mearga unde vrea cu cine vrea

flower

flower

[quote]Aici,in acelasi Israel, la birou lumea nu se imbraca tocmai elegant se merge pe principiul sa te imbraci in ce te simti bine.[/quote]

Eu chiar nu ma vad la birou imbracata in blue-jeans si o bluza multicolora, desi imi place sa ma imbrac comod.

tish

tish

Cred ca stilul de a te imbraca tine si de societate de normele impuse.Aici,in acelasi Israel, la birou lumea nu se imbraca tocmai elegant se merge pe principiul sa te imbraci in ce te simti bine.Numai ca aceasta dorinta de comoditate si necunosterea anumitor norme duce la niste combinatii de haine si culori ca sincer daca i-ar vedea sorcova i-ar cadea florile,si cum asta nu ar fi destul,daca tu ai curajul ca te imbraci elegant,barbat fiind (cravata ) se uita la tine ca la un martian.Acum se poate observa totusi o mica modificare in moda si tendinte europene,dar ce ne facem cu specificul oriental ca degeaba e ceva elegant(croiala) daca imprimeul este o multitudine de flori in zeci de mii de culori care de care mai tipatoare?
Tinerii considera elegant un tricou mai sexy,mulat pe corp in culori placute o singura culoare sau 2,dar asta uneori merge ca nuca in perete cu blugii evazati,foarte lungi care matura trotuarul,tinuta folosita in toate situatiile la scoala,la o petrecere etc.

flower

flower

off topic

Bine, lache, da" matale?
Ingrijorat de ce mai fac femeile in general, sau era o intrebare asa, ca sa zici si tu ceva?
N-ai fost inspirat sa-ti dai cu parerea despre nimic...?

lache

lache

salutare, fetelor

ce mai faceti?

diefenbaker

diefenbaker

Good point Geo - cred ca la asta se referea Flower - cu ce ne imbracam in mod regulat (de exemplu , m-i se pare normal ca o persoana care lucreaza la o firma cat de cat decenta sa se imbrace preponderent la costum) .

Sau poate o alta idee era : in ce preferam sa ne imbracam , pentru ca m-as putea imbraca in niste haine mai largi de exemplu pentru a ma asorta cu evenimentul (o partida de baschet de exemplu) dar nu m-as simti confortabil daca ma imbrac astfel o data la 2 luni.

Moshule....parerea mea....

geo

geo

[QUOTE]Ti-am mai spus, e optiunea ta ce citesti, si la ce raspunzi.[/QUOTE]
Intr-adevar, e o tara libera, nu ? :D
[QUOTE]Din discutia asta stupida nu a iesit decat o polemica intre noi doi.[/QUOTE]
Pai se pare ca da, din moment ce nu mai posteaza nimeni... ce sa faci, daca sunt asa putini membri activi care sa mai si posteze, nu numai sa citeasca :p !
[QUOTE]Mai bine lanseaza tu un subiect "valabil"
daca ai ceva mai multa inspiratie.[/QUOTE]
Prefer momentan doar sa raspund la subiectele postate aici... totusi e un forum al unui site pentru femei, ar fi chiar cool sa incep sa mai postez pe aici :D ...
[QUOTE]Cel mai destept cedeaza.................[/QUOTE]
Sau cedeaza cand incepe sa simta ca nu are dreptate ?
Eu doar ti-am spus ca-i aiurea sa vorbesti despre cum te imbraci daca nu specifici situatia, imprejurarea... poll-ul tau ar trebui denumit poate "Cum preferati sa va imbracati..."

flower

flower

cum ne imbracam

Good point!!!!
Ti-am mai spus, e optiunea ta ce citesti, si la ce raspunzi.
Din discutia asta stupida nu a iesit decat o polemica intre noi doi.
Mai bine lanseaza tu un subiect "valabil"
daca ai ceva mai multa inspiratie.
Cel mai destept cedeaza.................

geo

geo

Mi s-a parut ca lipseste ce-i mai important la poll-ul asta, si la discutie... si anume SITUATIA pentru care sa te imbraci.
Degeaba voteaza oamenii, daca nu stii situatia in care el alege respectiva imbracaminte. Ca sa-i ajuti sa nu dea cu bata-n balta, trebuie sa le spui ca in situatia X ar fi bine sa te imbraci cu A, B, C...
Raman la ideea ca ne imbracam in functie de situatie...

flower

flower

cum ne imbracam

Era vorba despre cum ne imbracam, si era o intrebare pusa celor care se cred in masura sa dea un sfat celor care nu stiu cum sa se imbrace in anumite ocazii, ca sa nu dea "cu bata"n balta".
Ti s- a parut o intrebare retorica?

geo

geo

Mi se pare normal sa te imbraci in functie de situatia in care esti pus... si normal ca n-o sa ma duc la fotbal cu cravata si pantofi negri :D
Ca idee generala, eu spun ca e mai bine sa te imbraci cu ce ti se potriveste, si in ce arati si te simti bine, decat sa tii neaparat sa fii in ton cu moda...

flower

flower

cum ne imbracam

Hai sa vedem daca si cat de bine stim sa ne imbracam.
Sport sau elegant.
Pentru ce optati?