Cea mai buna dieta incercata

by: adela26
Am auzit ca cea mai buna dieta,in afara de cea personalizata,ar fi cea bazata pe grupa sanguina si cea pe puncte,fiecare aliment avand indicele glicemic diferit,ce parere aveti.
Daca ati tinut una din ele,postati sa vedem cum e?
Are cineva un regim personalizat pentru un program de studente,si a avut de dat jos 15 Kg pe care nu le mai are

wonderland

wonderland

dieta in functie de grupa sanguina

12 Sep 2012, 17:12

am auzit si eu de acest tip de dieta, dar cel putin la grupa mea sanguina nu am fost incantata cand am aflat ce ar trebui sa consum....:)

georgy-anna

georgy-anna

10 kg in o luna

13 Sep 2008, 15:04

eu am slabit 10 kg intr-o luna doar schimbandu-mi stilul de viata - am mancat mai sanatos - multe fructe si legume, carne de pui si peste la gratar, fara prajeli, cat mai putine dulciuri si paine, 2-3 litrii de apa pe zi, ceva miscare si... rezultatele s-au vazut pe deplin. Insa mai am de dat jos, sper sa mearga in continuare la fel de bine. Eu m-am ingrasat mult in timpul sarcinii, si de kilogramele astea incerc sa scap...

adela26

adela26

Am slabit 7 Kg

07 Sep 2008, 09:01

Fetelor,n-am mai putu am zis ca nu am reusit sa fac pana acum nimic pentru a slabi.Asa am recurs la o metoda extrema.Am luat pastile de slabit,asta dupa ce am vazut doua persoane apropiata avand la ele efecte.
Acum 2 zile nu mi-a venit sa cred.
Am ajuns la o greutate de 73-74-75,74-75 aveam in zile de ciclu si cand nu reuseam sa ies din casa macar 20 de minute cateva zile.
Am avut 26 de ani,63-64 la 1,63.
Vreau sa spun ca mi-a fost greu pentru ca au avut efecte neobisnuite,am trecut peste orice dureure si am ajuns unde sunt,vreau sa spun,incep sa vad in oglinda alta persoana.DAr daca la fata se vede,in rest nu.Eu asa ma vad,cei din jur zic ca se vede enorm.Am inceput in 9 august si azi e 7 septembrie si m-am cantarit ultima oara aveam 66.5 Kg dar din 1 sept nu am luat decat 3 buc .Se i-a una pe zi,pana la ora 10.30,am luat si mai tarziu si nu am putut sa dorm o noapte.Jur ca asta nu mi s-a intamplat pana acum si sa merg sa ma odihnesc la 7 dim,sa dorm 4 ore si sa nu ma simt obosita.
Nu stiu ce sa zic dar am mancat la o masa 3 felii de pizza,si am zis sa vezi acum rezultatele.Daca mananci mai putin in rest nu se pune.Vreau sa-mi fac o poza ca de 3 saptamani nu mi-am facut.

speranta2007

speranta2007

buna

09 Aug 2008, 20:16

fii buna adela si dane programu,cel putin pe mine m-ar interesa