celulita

by: florentinaflorea
am foarte multa celulita pe abdomen.cum fac s-o dau jos

visitor

visitor

pentru toate cititoarele acestui subiect:

26 Aug 2007, 13:45

Multe din mesajele de aici sunt reclame ascunse pentru produse cosmetice sau cabinete specializate.
Am vizionat la tv o emisiune germana cu medici seriosi care au tratat acest subiect si au transmis tuturor o concluzie clara. Ajuta la combaterea celulitei doar:
masajul, dieta si exercitiile fizice.
Restul este excrocherie.
A aparut si pe acest site un articol foarte realist care ajunge la aceeasi concluzie.
Rezumand, redau si ideile acestui articol:
[Trei agenti determina celulita [...]ereditatea, estrogenul si grasimea.
Au avut efecte pozitive:
Exercitii fizice, efectuate in mod regulat si o dieta hipocalorica, saraca in grasimi, bogata in fibre insolubile si multa apa.
Masaj anticelulitic, de obicei 2 sedinte/ saptamana, a cate 35 minute.
Nu au efect:Creme si potiuni, Ultrasunete, Liposuctia.]
Nu pierdeti timpul cu altceva caci e al vostru. Lasati deoparte metodele pasive care va satisfac numai comoditatea si incercati ceva serios daca vreti rezultate.

monikuta

monikuta

buna

23 Aug 2007, 19:36

poti sa incerci tratamentul cu vacuum si masaj anticelulitic
salonul BodyShape din Pitesti ti le poate oferi
poti sa ne contactezi la 0348438384 sau

nbeca

nbeca

PaKua Beauty Center

09 Aug 2007, 20:14

Daca vreti sa fiti masate de niste maini divine,m sa fiti primite cu zambetul pe buze, sa fiti rasfatate si inconjurate de atentie, daca nu vreti sa auziti limbaje de cartier, barfe, comentarii si in general daca vreti sa dati bani si sa va simtiti ca niste printese, atunci faceti o vizita, o sa va convingeti singure!

cellulite_massage

cellulite_massage

Cabinet masaj anticelulitic

06 Iul 2007, 12:49

Tratamente manuale de reducere a celulitei cu rezultate scontate in diminuarea depozitelor de grasime aflate in stadii avansate ale celulitei. Se folosesc creme reductoare termo-active care garanteaza imbunatatiri estetice remarcabile, tonifierea compacta a pielii. Increderea fortele proprii si respectul de sine vor reveni acasa pentru ca veti redobandi o piele fina, luminoasa si catifelata si senzatia de sanatate si vitalitate! Programari la 6424176, , cellulite_massage@yahoo.com.

cristina_m

cristina_m

:)

28 Mar 2007, 20:14

uite, de aici comand eu www.armoni.ro
vine in 4 zile si isi merita toti banii.
ciao

d_corina

d_corina

:)

24 Mar 2007, 15:47

poti specifica cateva adrese? suna interesant. n-am incercat niciodata sa urmez un tratament de acesta acasa...dar toate au un inceput :)

cristina_m

cristina_m

salut

21 Mar 2007, 22:45

incearca impachetari cu fango. daca nu ai timp pentru umblat prin saloane poti urma tratamentul si acasa. sunt destule produse fango pt tratament la domiciliu. comanzi pe net...si gata.
ciao si bafta