chirurgia bariatrica

by: carmen2009
tatal meu a slabit 45 kg. reusita aceasta o datoreaza medicului Catalin Copaescu de la Delta Hospital, practic i-a schimbat viata. din cauza obezitatii ajunsese sa aiba probleme de sanatate destul de grave. :( Pt ca nu a reusit sa slabeasca cu dieta, a apelat la ajutor chirurgical. cea mai potrivita varianta pt el a fost bypass-ul gastric, cu ajutorul caruia, dupa cum v-am zis a slabit 45 de kg si spera sa mai dea jos inca 20. acum mananca in cantitati mici, cam orice aliment si mai multe mese pe zi.

mirela

mirela

gastric sleeve la Brasov

11 Sep 2013, 13:29

Buna ziua! Eu am facut gastric sleeve acum 1 an la Spitalul Sfantul Constantin din Brasov. Cumnatul meu mi-a recomandat sa merg acolo. A fost o alegere foarte buna opertia, pentru ca eram obeza si nu mai slabeam deloc cu nicio dieta, nicio metoda. Avem o problema. Acum ma simt foarte bine, am slabit 35 de kg si nu am avut probleme dupa operatie, doar senzatiile normale, nimic deosebit. Datorez vindecarea mea echipei de doctori care m-a operat, s-au purtat extraordinar cu mine si m-au tratat ireprosabil! Recomand!

roxxroxy

roxxroxy

Pai

23 Aug 2012, 23:24

Pai cand vezi ca incepi sa iei in greutate intai te duci la doctor sa-ti faca un plan de diete combinate cu sport. Daca nici asa nu merge, in cel mai rau caz e vorba de obezitate morbida. Dar daca nu sunteti acolo, de ce sa va operati fara sens? Sport dom'le si diete de care sa va tineti cu sfintenie!

miky1966

miky1966

Pacienta a dl. Catalin Copaescu

13 Apr 2012, 19:20

Si eu sunt o clienta a domnului doctor Catalin Copaescu.
Am facut by-pass si de la 120 kg am ajuns la 75 kg si ma mentin. Inainte de operatie am incercat toate dietele si am mers si la Parhon si nu am reusit sa ajung la aceste kg. Ii multumesc domnului doctor pentru tot ce a facut pentru mine, mi-a salvat viata de doua ori. Ii sfatuiesc pe persoanele care au incercat toate regimurile si nu au reusit sa dea kilogramele jos, sa se duca la seminarele domnului doctor. Merita. Sa nu astepte sa ajunga la o greutate prea mare. Va doresc succes si daca doriti mai multe informatii despre aceste operatii sau de orice fel, va raspund cu placere. Sarbatori fericite!
Miky

sunshine84

sunshine84

buna

11 Apr 2012, 10:09

felicitari taticului tau si multa sanatate, ne-ai oferit o informatie utila