Cine ma poate ajuta !

by: letis
Buna ! Sunt noua pe acest forum si gasesc aici foarte multe lucruri interesante. As fi foarte recunoscatoare daca cineva ar putea sa imi dea un sfat legat de silueta mea. Tin sa precizez ca am 24 ani si ca in cursul unui an si un pic m-am ingrasat cu aproape 9 kg. La 1.61 m, am 60 kg !!! Inainte aratam foarte bine, dar acum nu sunt deloc multumita de mine si asta incep sa vad si in ochii prietenului meu. Oricum nu concep sa raman asa si sunt foarte dezamagita ca am tot incercat diferite variante de a slabi si nimic nu da rezultate.Cure de slabire, fitnes, pastile scumpe de slabit etc. Acum am ajuns la reflexoterapie din cauza problemelor mele cu colonul(balonari)si sper ca aici sa reusesc sa imi rezolv si cealalta problema -aceea de a-mi regla metabolismul. Mananc din ce in ce mai putin-nu mai am pofta de mancare- si asta nu arata nici o schimbare la mine. Sunt constanta in greutate. Am decis ca dupa sarbatori sa merg sa fac sedinte din acelea de electrostimulare.Stie cineva care a facut sa imi spuna daca da rezultate? Ca pentru mine a cam ramas ultima sansa.Nu mai cred in cure de slabire periculoase care probabil ma vor ajuta sa slabesc putin si apoi dupa ce le termin sa pun la loc.Cauzele care cred ca m-au adus la greutatea asta ar fi : anticonceptionalele(pe care nu le mai iau de cand am vazut ca iau proportii) si starea mea emotionala(inainte de a fi cu prietenul meu actual eram nefericita si stresata- acum totul e foarte bine sunt fericita si nu consider ca as avea vreun stres).Sunt convinsa ca totul e datorat metabolismului pentru ca eu inainte daca mancam atat de putin slabeam imediat. Sa fie oare din cauza faptului ca mi-am si inceput viata sexuala ? Cand eram slaba intr-adevar eram virgina. Este acesta un motiv? Nu stiu ce sa mai cred. Oricum urasc faptul ca femeile au problemele astea si mi-as dori sa fiu genul acela de femeie care oricat ar manca este la fel de slaba(exista si asa ceva, credeti-ma)si totul e datorat metabolismului.Daca ma poate ajuta cineva as fi foarte fericita.Macar o parere, ca poate sunt subiectiva.A fost cineva in situatia mea si a rezolvat ceva? CUM? Multumesc si astept un sfat de la voi.

alessa_ro_2004

alessa_ro_2004

RE: Cine ma poate ajuta !

16 Dec 2004, 15:52

Daca vrei sa slabesti scrie-mi la adreasa alessa_ro_2004@yahoo.com.Iti trimit o reteta de slabit care da rezultate.Nu este scumpa.Este pe baza de puncte (fiecare aliment are un anumit nr de puncte).Trebuie sa mananci de 40 puncte pe zi.Astept sa-mi scrii.
Sarbatori fericite.

odurac

odurac

RE: Cine ma poate ajuta !

16 Dec 2004, 13:26

Eu am incercat cura cu apa ( se incepe de la o cana se creste cu 1 cana in fiecare zi pana la 12 si apoi se scade inapoi)dimineata pe stomacul gol si am slabit 7 kg. Ar mai fi un extract din frcute de soc, dar cu asta trebuie sa fii atenta e laxativ si diuretic foarte puternic si trebuie luat conform iinstructiunilor.
Mult noroc si nu dispera, daca esti sanatoasa poti sa slabesti, important este ca vrei.
Sarbatori fericite