ciorapi modelatori

by: laura_baldini
Ce parere aveti despre dresurile cu efect modelator care sustin sezutul, aplatizeaza abdomenul si reduc din circumferinta coapselor?
Ati purtat vreodata asa ceva?

abdomen

25 Ian 2011, 18:40

am si eu o rochie de matase care imi arata toate formele, mai ales burtica, chiar si atunci cand nu aveam burtica :)) , dupa bebe am crescut cu un numar la haine, asa ca nu mai pot purta rochita fara corset sau ciorapi cu partea de sus cu belly control sau asa ceva. Arat bine in ea acum, dar nu rezist in corset mai mult de 3-4 ore

fluturas3a

fluturas3a

oioioi

25 Ian 2011, 17:07

Lucinda_Baley cu "camuflarea" tu esti perfecta?
eu nu sunt, dar asta nu insemana ca nu vreau sa arat super tare da?
uite de ex: de ce purtam push-up? sau tocuri? sau un ceva decoltat / mulat?

si nu toate mergem la sala sau mancam numai frunze si bem apa plata cu lamie pisi. ca sa stii, ca unele poate nu avem cand. dar la club vreau sa fiu beton si pana da rezultate aia cu exercitiile, prefer sa apelez la tot ce pot, fie ei ciorapi modelatori sau de slabit. ca da, sunt si ciorapi care te fac slaba efectiv- nu doar te strang pe moment, cat ii porti

ileana_damian

ileana_damian

dupa nastere

19 Ian 2011, 18:29

Dupa nastere, pana am reusit sa dau jos din kilograme am purtat mult timp ciorapii modelatori. Ma ajutau foarte mult sa imi conturez formele si ca pielea lasata din zona abdomenului sa nu mai fie atat de vizibila.

laura_baldini

laura_baldini

ai incercat?

29 Nov 2010, 14:24

Criss, ai incercat dresurile modelatoare?
Intr-adevar sunt o alegere inspirata atunci cand vine vorba de rochii mulate.
Te asteptam cu impresii.

criss84

criss84

nu

01 Nov 2010, 19:35

am purtat pana acum..eu am cateva probleme la abdomen si imi plac rochiile mai mulate poate o sa imi iau si eu sa vad cum sunt..daca eu vreun efect

laura_baldini

laura_baldini

absolut

08 Oct 2010, 17:12

Absolut! Ceea ce recomandam eu este un accesoriu vestimentar care ar putea sa iti dea mai multa incredere in tine in procesul de slabire.
Le doresc energie si determinare celor care vor sa slabeasca!

laura_baldini

laura_baldini

nepotriviti

07 Oct 2010, 17:54

Poate ca nu ai ales masura potrivita. Un ciorap trebuie sa infasoare in mod uniform piciorul, atat in partea mai groasa a coapsei cat si in partea mai subtire a gleznei. Chilotul nu trebuie sa faca cute si nu trebuie « sa traga » sau « sa tina ».
De asemenea, piciorul trebuie sa fie suficient de lung fara a crea tensiuni la varf.
Arunca un ochi aici http://sp2.ro/88432c . Astia au doar 20 den si cred ca sunt confortabili :).

cold_as_ice

cold_as_ice

Nu am purtat

07 Oct 2010, 08:55

dresuri medicinale, insa am purtat niste dresuri groase, 60 den, care erau foarte stranse.

Peste 5-6 ore a trebuit sa ii dau jos pentru ca incepusem sa simt furnicaturi si amorteala in coapse, probabil din cauza ca nu mai circula sangele cum trebuia...