cum as putea sa slabesc 12 kg intr-o luna?:(

by: aur_aur
Nu mananc nimic toata ziua si fac sport 1 ora pe zi.Am tinut multe diete pana acumdar nu au avut efectul pe care il doresc.Am 70 kg si vreau sa ajung la 58, dar cat se poate de repede.:)Cine ma poate ajuta cu o dieta care sa dea sigur rezultate?

lolitalove

lolitalove

daca esti baiat

22 Mai 2008, 16:38

aparatele de la sala in combinatie cu o alimentatie sanatuasa , adica
-peste, carne de vaca fara grasime , carne de pui ,fara paine
- lapte, fructe, verdeata pruaspata
repartizate in 3 mese pe zi de exeplu
* mic dejun - lapte + cereale
*pranz - un peste prajit in unt + orez + salat ( fara paine)
sau - un file de vaca ( fara grasime) prajit in ulei de masline + piuru de cartofi sau verdeata la aburi
*cina - un mar
sau
- cerele + lapte
FARA - fumat
- cafea
- grasime
tuate astea in combinatie cu exercitii dese si ce la aprr fce uzic de invidiat

lolitalove

lolitalove

ptr ca

22 Mai 2008, 16:27

eu acum 7 ani am slabit exact 12 kg intr-o luna :) dar sunt fata si am tinut post negru :) dar vad ca la tine nu tine sa nu mananci ,sfaturi ptr FATA
- fati salate pruaspete ( fara ulei , si cu putina sare)
- manaca peste ( iti ofera proteinele suficiente ptr a avea energie)
- seara nu manca nimic
- fa fitness + sauna 30 min ( sa transpri bine)
daca nu alearga 1 ora ca sa transpiri bine
la sala nu face aparatele ( ajuta putin la slabire, ele ajuta mult la tonificarea muschilor , deci te transforma intr-o barbatuasa)
- bea numai apa multa apa 3 litri pe zi ca sa mergi des la bae si sa-ti dezintoxici corpul
- ai rabdare cam 2 saptamani ca sa inceapa sa se vada rezultatele
daca nu functioneaza puate fi motivul si anticonceptionalele , lasale cat mai repede posibil, si asa daca le lasi imediat , sa-ti revi va dura ceva timp

lolitalove

lolitalove

esti baiat sau fata?

22 Mai 2008, 16:16

si alta intrebare ai avut vr-o operatie recnt?

viorelia

viorelia

Salut

19 Oct 2007, 12:24

Sa stii ca nu este bine sa nu maninci toata ziua.Ceea ce trebuie sa faci este sa nu amesteci produsele (sa nu maninci carne cu paine, peste cu pine..s.a.m.d) si sa nu maninci dupa ora sase seara.Chiar daca ti se face foame dupa ora sase maninca fructe.Ai grija de tine!

anabeau

anabeau

un nutritionist

18 Oct 2007, 15:21

cred ca cel mai bine mergi la medic. ai nevoie de un regim special, adecvat stilului tau de viata. daca nu mananci "nimic" toata ziua, iti dai organismul peste cap, iti distrugi stomacul, si te obisnuiesti sa mananci f putin, iar rezultatele nu mai apar....iti spun din experienta.